Президент підписав законопроєкти про вдосконалення роботи ВЛК і умов для лікування військових

На Уманщині засудили ухилянта

Фото: Depositphotos

Президент підписав два законопроєкти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, пише Бабель.

Законопроєкт №9158

Цей документ дозволяє не проводити розслідування про обставини отримання травми в зоні бойових дій.

Довідку про травму (поранення, контузію, каліцтво) складають протягом п’яти днів на підставі рапорту безпосереднього командира та відповідного наказу командира військової частини.

У такий самий термін довідку направляють до військового закладу охорони здоровʼя або до територіального центру комплектування і соціальної підтримки.

Запроваджується механізм направлення медичних та інших документів до військового закладу охорони здоровʼя або територіального центру комплектування і соціальної підтримки, а також до військової частини — територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

— Таким чином, документи «ходитимуть» за військовим, а не військовий ходитиме за документами. Це сприятиме розвʼязанню проблем черг і зайвої бюрократії, щоб військовослужбовці, які поранені та перебувають на лікуванні, не вистоювали в чергах для отримання тієї чи іншої довідки від військово-медичної комісії, — пояснив голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від “Слуги народу” Олександр Завітневич.

Железняк додає, що в цьому законі підтримали поправку №47, відповідно до якої в разі неможливості направлення документів в електронному вигляді обовʼязок направити документи в паперовому вигляді покладено на заклад охорони здоровʼя або територіальний центр комплектування і соціальної підтримки.

Законопроєкт № 9154

Як йдеться в пояснювальній записці, раніше військово-лікарську експертизу могли проводити тільки комісії, створені при територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки та закладах охорони здоровʼя Міністерства оборони, СБУ та інших військових формувань.

Існувала правова неврегульованість, яка не дозволяла створювати ВЛК при інших закладах охорони здоровʼя сектора безпеки і оборони, зокрема Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Служби зовнішньої розвідки України тощо.

До закону додали весь склад сектора безпеки та оборони.

Як писав “18000“, військовозобов’язані зможуть проходити медогляди на базі цивільних медзакладів. Нині впроваджено новий пакет медпослуг у межах Програми медичних гарантій.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *