Черкаська стоматологиня розповіла, як часто можна користуватися електричною зубною щіткою (ВІДЕО)

Гігієна порожнини рота є невід’ємною складовою для профілактики основних стоматологічних захворювань. Про інструменти та засоби для догляду за зубами журналістка “18000” поспілкувалася з лікаркою, стоматологинею із 17-річним стажем Мариною Черкащенко.

Основними інструментами для догляду за ротовою порожниною залишаються зубна щітка та паста. Щодо першого пункту, то на ринку зараз є механічні зубні щітки та електричні. Останні поділяють на звукові та ультразвукові. 

– Механічна зубна щітка має голівку, яка охоплює 2-2,5 зуба. Бажано, щоб вона була із гнучкою щіткою, щоб ми відчували тиск, який діє на ясна. Ручка щітки має бути прорезинена, щоб ми могли її міцно тримати і вона не крутилась у руці, – пояснює Марина Черкащенко.

У кожного виду щітки є плюси та мінуси, насамперед потрібно визначити, які завдання має виконувати ваш інструмент, розповідає стоматологиня:

– Якщо людина хоче навчитися правильно користуватися зубною щіткою, то я би рекомендувала їй механічну зубну щітку. Для того, щоб зрозуміти, як працює щітка, як очищається поверхня, який тиск потрібно прикладати, аби якісно очистити поверхню, я рекомендую спробувати механічну щітку. Для якісної чистки також важливо зосередитися на процесі, щоб відчувати, що ми вже очистили і які ділянки потрібно ще пропрацювати.

Електричні зубні щітки краще протидіють появі зубного каменю за рахунок рухливості щетинок (у електричної зубної щітки кругові рухи, а у звуковій або ультразвуковій – горизонтальні коливання). 

– За рахунок своєї рухливості щетинки дійсно краще зчищають наліт, відкладення і краще дістаються до вісьмірок, куди важко зайти механічною зубною щіткою, – зазначає Марина Черкащенко.

Але для користування ультразвуковою щіткою є багато протипоказань, зауважує лікарка: 

– Тонка чи пошкоджена емаль, тріщини, сколи, клиновидні дефекти, запалення ясен, а також якщо у вас є кардіостимулятор – це прямі протипоказання до застосування ультразвукової щітки. Взагалі, електричні зубні щітки були винайдені для користування один-два рази на тиждень, щоб видаляти зубний наліт та дочищувати ті ділянки, до яких не дістає механічна щітка.

Крім щоденного чищення зубів щіткою, важливо очищувати четверту поверхню (міжзубні проміжки) для того, аби уникнути ураження карієсом одразу двох зубів. З цією задачею допомагають впоратися такі інструменти: зубна нитка (на котушці або на тримачах), йоржик або ірригатор.

Стоматологиня Марина Черкащенко зауважує, що змінювати зубну пасту потрібно щомісяця для того, щоб мікрофлора порожнини рота не звикала до складу пасти.

 – Перш ніж обирати зубну пасту, потрібно поставити собі запитання, яке завдання вона має виконувати: укріплення ясен чи зубів, збільшення слиновиділення. Також потрібно звернути увагу на склад, у європейських пастах є показник RDA, – пояснює лікарка.

RDA – це індекс абразивності зубних паст. Він показує наскільки ефективно паста впорається з пігментацією і зубним нальотом, а також зазначає безпеку її використання.

– Це для зручності споживача, щоб він не читав сам склад, прописують ці одиниці. Наприклад, від 0 до 50-70 – це лагідні пасти для позбавлення від чутливості або профілактики карієсу й укріплення емалі, в основному це гелії. З позначкою 50, 70 і 100 – це звичайні зубні пасти, які використовуємо протягом місяця і потім змінюємо її. Індекс 100, 150, 200 і 210 – мають високоабразивні зубні пасти, їх використовують один-два рази в тиждень і вони призначені для кавоманів, курців та любителів червоного вина. За рахунок абразивності, наявності у них мікрочастинок більшої величини, вони видаляють пігмент, – розповідає Марина Черкащенко.

Щодо фірм зубних паст, які є на українському ринку, то стоматологиня зазначає таке:

– Якщо говорити про пасти українського виробництва, то з них я рекомендую гелієві “Colgate” або, наприклад, “Полтавський бішофіт” на основі глини, там є мікроелементи потрібні для зубів (для дорослих).

Дивіться ефір зі стоматологиною наживо

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *