Суд закрив справу за звинуваченнями черкаського депутата у корупції

Кудактін обкладинка

Соснівський районний суд міста Черкаси розглянув протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, визначеного антикорупційним законодавством, депутатом Черкаської міської ради Сергієм Кудактіним. 

Інформація про це міститься у судовому реєстрі, пише “18000”. 

Відповідно до інформації з реєстру, ще у листопаді 2023 року до суду було скеровано два протоколи про вчинення, ймовірно, корупційного правопорушення депутатом міської ради. Йдеться про ухвалення рішення в умовах неврегулювання конфлікту інтересів. Відповідні матеріали до суду підготували та передали представники Черкаської окружної прокуратури.

Відповідно до ухваленого судом рішення, Кудактіна звинувачували у тому, що він не вжив заходів задля врегулювання конфлікту інтересів під час голосування за рішення Черкаської міської ради. Йдеться про звернення місцевих депутатів до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості повернення перевірок і штрафів для малого і середнього бізнесу під час війни. 

Правоохоронці встановили, що депутат є власником низки товариств і приватних підприємств і, відповідно, нібито ухвалення подібного рішення прямо вплинуло б на його статус. Водночас суд скептично поставився до подібних аргументів правоохоронців, зазначивши, що ухвалення звернення до інших колегіальних органів ще не надає депутату жодних додаткових прав чи активів. 

У результаті суд закрив справу через відсутність складу правопорушення. Оскарженню з боку заявника подібне рішення не підлягає. 

Раніше “18000” повідомляв, що цей же суд за матеріалами схожої справи, підготованої представниками Черкаської окружної прокуратури, визнав винним у корупційному правопорушенні іншого депутата Черкаської міської ради – Валерія Міняйла. Він спочатку проголосував за програму підтримки місцевого бізнесу (у частині компенсації половини вартості генераторів), а потім сам намагався цією підтримкою скористатися. 

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *