“Там не буде банального житлового будинку”, – черкаський чиновник про забудову пляжу в Черкасах (ВІДЕО)

Пляж у Черкасах

Апарт-готель, який можуть збудувати в районі пляжу “Рів’єра” в Черкасах, міг би стати окрасою міста. 

Таку думку під час ефіру “18000” висловив директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.

Як розповів чиновник, позиція міської ради щодо розміщення таких об’єктів у рекреаційних зонах міста зазначена в положеннях генплану. Територія пляжу “Рів’єра” ще в генплані за 2011 рік була передбачена під громадську забудову. Для забудови дозволено 10 % ділянки від загальної території за межами прибережно-захисної зони, тобто поза межами охоронних зон річки.

– Забудовник звернувся у департамент у належний спосіб і згідно з положенням генплану, який передбачає там будівництво років двадцять, – пояснює Артур Савін. – Надання пропозицій щодо будівництва таких об’єктів закладено в стратегію розвитку міста, яку затвердили депутати цієї каденції. Тобто ми розуміємо, що Черкаси мають стати привабливим туристичним центром як для гостей, так і містян.

Поки що мерії не надали ескізний проєкт апарт-готелю. Водночас чиновник, поспілкувавшись із забудовником, бачить майбутнє місце, як відпочинковий об’єкт, із номерами, закладами харчування, невеликими бутіками. Можливо, на території готелю облаштують пляж, басейни, альтанки, зони відпочинку.

– Я переконаний, що там не буде банального житлового будинку, там шумове навантаження, пляж. Наразі в апарт-готель не передбачене отримання прописки. За генпланом нині це не житлова забудова, – розповідає директор департаменту архітектури.

Попередньо апарт-готель може з’явитися на тому місці, де розміщували лунапарк. До забудови дозволена смуга землі, де працювали атракціони, та заасфальтований майданчик, що поряд із ними. Тому остаточне місце обиратиме забудовник.

Як писав “18000“, департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради 18 березня видав групі компаній містобудівні умови та обмеження на зведення апарт-готелю, заввишки 33 метри.

Майбутні забудовники мають право спроєктувати і збудувати апарт-готель на ділянці, площею у понад два гектари.

У коментарі “18000” експерт у галузі містобудування Георгій Могильний зазначив, що сумнівається, у тому, що на місці апарт-готелю буде саме повноцінний готель. За його словами, існує шахрайська схема, коли беруть рекреаційну зону, пляж, і там будують житловий будинок, в якому квартири називають апартаментами.

У березні 2024 року одноосібним бенефіціарним власником компаній “Камелот Н” та “Камелот Б”, які планують зведення зазначеного будинку, є Роман Діский – відомий у місті бізнесмен та архітектор. До 2022 року компанія “Камелот Н” належала родині очільника департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, а саме його дружині – Наталії Гурбі.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі
6 Коментарів
 1. Хотят построить бордель для “Бондаренка и Ко” что б жучек тягать местных

 2. Легким движением руки отель превращается.. превращается… в чергову поверхівку на березі Дніпра, на якій анатолій і його свита прикурить мільйони. Як же ці всі заробітчани лисянські замахали. До останньої копійки тягнуть з міста і черкащан.

 3. пляж і Дніпро є окраса міста і відпочинок для містян біля річки а не готель з бутіками .а потім будуть грати і паркування машин.комусь .

 4. ЗАКОН УКРАЇНИ №2740-VІ
  Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг
  Верховна Рада України постановляє:
  І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
  1. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
  1) статтю 1 доповнити з урахуванням алфавітного порядку терміном такого змісту:
  “пляжна зона – прилегла до урізу води частина прибережної захисної смуги уздовж морів, навколо морських заток і лиманів з режимом обмеженої господарської діяльності”;
  2) статтю 88 викласти в такій редакції:
  “Стаття 88. Прибережні захисні смуги
  З метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
  Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
  для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів;
  для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів;
  для великих річок, водосховищ па них та озер – 100 метрів.
  У межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.

  Тому, будь-яка постановка цього питання, що грубо порушуэ заколн, э замахом на злочин.

 5. Колись був центральний пляж,а зараз купа сміття,чагарники.Довели пляжну зону в центрі міста до сміттєзвалища.Хто так господарює? Звичайно пляж невигідно.Вигідно взяти безкоштовно землю у громади і збудувати будинок,продати квартири і добряче заробити поки хлопці віддають свої життя за тих хто розкрадає країну.

 6. Там і так вже замість невеличкої забігайлівки під назвою “рибка” побудували досить великий ресторан..звичайно ж це була “реконструкція” в межах існуючого фундаменту.Я думаю поьрібно через суди домагатися зносу подібних споруд, бо черкащан жде доля одеситів де жлоби типа Ківалова(відомого як “підрахуй”) захопили все узбережжя

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *