Туалети, нові лавки та урни: мер Черкас розповів, як оновлюватимуть парк навколо собору

Бондаренко в парку Соборний

Скрин із відео на фейсбук-сторінці мера

У парку Соборний, на території якого розміщений Свято-Михайлівський собор, планують висіяти траву, встановити нові лавки та урни для сміття. 

Про це повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

“«Дирекцією парків» відкрито громадський туалет. У цьому році на одній з ділянок буде зроблена рекультивація землі і засіяна нова трава. Також, якщо встигнемо, поставимо нові лавки і урни для сміття”, – зазначив мер.

Також у парку, за його словами, висадять велику кількість дерев: платани, липи та інші види. Однак про більші зміни радитимуться з громадою після війни.

Нагадаємо, земельна ділянка парку раніше перейшла у власність міста Черкаси. Ще до великодніх свят комунальники взялися прибирати територію біля собору.

ХРОНОЛОГІЯ

29 вересня 2022 року депутати Черкаської міськради підтримали вилучення землі у московських попів. Водночас міський голова Анатолій Бондаренко та частина його найближчого політичного оточення це рішення не підтримали. Вже після засідання сесії мер міста назвав рішення “політичним”.

Далі позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас, а секретар міської ради Юрій Тренкін.

3 квітня цього року Черкаський окружний адмінсуд повернув мерії заяву разом із доданими до неї матеріалами, бо юристи мерії помилилися у прізвищі секретаря.

14 червня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив апеляційну скаргу міської ради, а справу направив до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Далі суд повністю задовольнив позов міської ради і вирішив вилучити земельну ділянку, припинивши УПЦ право постійного користування.

19 березня суд відхилив апеляцію московських попів на це рішення. 28 березня Черкаська міська рада проголосувала за передачу ділянки на баланс Дирекції парків.

Перехід до ПЦУ: що відбувалося в Свято-Михайлівському соборі у Черкасах

Свято-Михайлівський собор перейшов до Православної церкви України 17 жовтня. Про це зранку повідомив військовий капелан Володимир Рідний.

Потім, близько 9:00, парафіяни УПЦ мп на чолі з Феодосієм увірвалися на територію храму. Вони зламали вхідні ворота й зайшли на територію, використовуючи сльозогінний газ та вогнегасники проти громади Черкас.

Після цього жителів Черкас запросили до Свято-Михайлівського собору, щоб відстояти українську церкву. Біля храму знову виникли сутички між громадою та прихожанами УПЦ мп. У підсумку містяни змогли потрапити до церкви, а Феодосій з іншими покинули територію собору.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко засвідчив перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ. Нині він – голова парафіяльної ради. Після чого в храмі пролунала перша молитва українською мовою.

Загалом під час подій на території Свято-Михайлівського собору постраждали до 30 людей.

А відтепер із полеглими воїнами прощатимуться у гарнізонному соборі Черкас.

Також читайте. Від планів до реальності: історія побудови Свято-Михайлівського собору у Черкасах.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Іде війна як так а мер парком переймається і скільки грошей знову викинуть на благоустрій , а хлопці гинуть кожен день, як так,наче перевернувся світ,Що ,війна це одне а парки лавочки обрізка екскаватори грейдер це інше, як так???

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *