Черкаські чиновники заточили торги на мільйон під улюблених “земельників”

20 лютого департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради оголосив закупівлю на виготовлення проєктів землеустрою 70 земельних ділянок, очікуваною вартістю у понад 1,3 млн гривень. Документація складена таким чином, що, схоже, у торгах візьме участь лише один учасник.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”, пишуть “Наші гроші. Регіон”.

Згідно з оголошенням, майбутній учасник торгів має підтвердити наявність попереднього досвіду із виготовлення мінімум 15 проєктів землеустрою в обласному центрі з метою продажу їх із земельних аукціонів, а також підтвердити право власності на нерухоме майно у місті Черкаси. Замовником подібних проєктів землеустрою у межах обласного центру можуть бути виключно розпорядники місцевих земельних ресурсів, тобто – профільні департаменти. У випадку з Черкасами – це департамент архітектури та містобудування міської ради, який таким чином фактично намагається гарантувати участь у торгах обмеженого кола учасників, з якими він вже раніше співпрацював.

Єдиним товариством, яке відповідає цим вимогам та кваліфікаційним критеріям є черкаське товариство “Землеустрій та оцінка”, з яким місцева влада співпрацює протягом багатьох років фактично на монопольному становищі.

Один з потенційних учасників торгів поставив питання щодо подібних дискримінаційних вимог місцевим чиновників. Вони відповіли, що це нібито дозволить збільшити надходження податків до місцевого бюджету, бо нерухомість у Черкасах є підтвердженням сплати податків саме у обласному центрі.

Товариство “Землеустрій та оцінка” належить Руслану Колеснікову, який також є і директором цього підприємства. У активі компанії 18 угод з департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, загальною сумою у понад 1,3 млн гривень. У разі успішного проведення відповідного аукціону, цей договір потенційно може стати найбільш коштовним для компанії в історії її співпраці з міським бюджетом.

У 2023 році саме компанія “Землеустрій та оцінка” оцінила з метою продажу одну із земельних ділянок фактично сумою співмірною із ціною її річної оренди. Мова про ділянку, яку на той момент орендувало товариство “Комерцентр”, афілійоване з оточенням секретаря міської ради Юрія Тренкіна. Компанія отримала право оренди земельної ділянки за 600 тисяч гривень на рік, але в результаті, завдяки оцінці “Землеустрою та оцінки”, а також рішенням місцевих депутатів, змогла викупити її за суму у трохи більше 1 млн гривень.

Зазначимо, що торги заплановані на 28 лютого. До того моменту місцеві чиновники мають можливість внести зміни до тендерної документації.

Директором департаменту архітектури є Артур Савін.

Як писав 18000, Черкаська ОДА замовила перевезення посадовців за 3 мільйони.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *