У Черкаському центрі паліативної допомоги відбувся “тихий концерт”

Традиційний “тихий концерт” відбувся 10 жовтня у Черкаському центрі паліативної допомоги. Захід організували для пацієнтів з нагоди Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги, який відзначають 14 жовтня.

Про це повідомляє кореспондентка “18000”.

Виступити перед пацієнтами запросили трьох черкаських музик. Концерт тривав близько години. Хворі мали можливість послухати гру клавіш, бандури та скрипки.

Заступниця директора Черкаської музичної школи №3 Лілія Сіньковська вже не вперше виступає у паліативному відділенні. Вона говорить, що коли перший раз їхала сюди, то хвилювалася.

– Думала, що буде важка атмосфера, але на місці відчула, що тут про життя. Тут атмосфера позитива. Ми отримуємо тут такий відгук від слухачів, надихаємося і заряджаємося тут. Тепер вже не можу без цього, тягне сюди. Розуміємо, що і ми, і музика тут потрібні, – зазначила Лілія Сіньковська. 

Вона додала, що виступає разом із колегами у паліативному відділенні приблизно раз у місяць.

– Вживу такий звук прекрасний. Дівчата так гарно грають, приємно слухати. Такі заходи додають нам бадьорості, – розповів пацієнт Анатолій. 

За словами психологині відділення паліативної допомоги Людмили Колєснікової, такі заходи організовують для того, щоб змінити палатні умови, обстановку та коло спілкування для хворих.

– Багато пацієнтів стикаються із великим болем, не лише психологічним, але й фізичним. Тут лікарі та медперсонал стараються максимально полегшити стан хворих. Але, на жаль, не всі знають, про наш центр. Часто дізнаються вже тоді, коли біль стає нестерпним, – пояснила Людмила Колєснікова.

Також вона розповіла, що в центрі паліативної допомоги пацієнтам допомагають втамувати фізичний біль і підтримують їх психологічно. 

– Як психолог, до кожного пацієнта я шукаю індивідуальний підхід. Особливо важлива психологічна підтримка для тих, хто не має родичів, – зазначила Людмила Колєснікова.

Крім штатного психолога, у відділення паліативної допомоги навідується арт-терапевтка, яка займається із хворими для урізноманітнення їхнього життя.

– Мені добре підібрали лікування. Про це відділення знає мало людей, але тут допомагають перемогти біль. Лікування відбувається за протоколами. Коли я сюди потрапив, то постійно потерпав від болю, зараз вже готуюся до виписки. Раціон також хороший, – розповів один із пацієнтів відділення.

Анастасія Бут

Також читайте: Життя переможе: історія юнака, який здолав лейкемію та знайшов новий дім на Черкащині.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *