Українців просять не поширювати інформацію, де та як зберігають музейні експонати

Українців просять не розповсюджувати інформацію про способи захисту, місце перебування або переміщення музейних колекцій під час війни. 

Про це повідомили на сторінці Міністерство культури та інформаційної політики України в фейсбуці.

МКІП просить журналістів та активістів утримуватись від поширення інформації про способи захисту, вжиті музеями або місцевими жителями, місцеперебування або переміщення музейних колекцій під час війни. Публікація або передача такої інформації неперевіреним особам та організаціям наражає на небезпеку як людей, так і музейні предмети.

Нині музейні фахівці на місцях продовжують робити все можливе для убезпечення колекцій. Експозиції музеїв демонтовані, а предмети переміщені у максимально безпечні сховища.

Міністерство підтримує постійний контакт з усіма представництвами музеїв і заповідників, наскільки це можливо зараз. Крім того, Україна отримала підтримку колег з усього світу, зокрема, від мереж Міжнародної ради музеїв ІКОМ, Міжнародної ради пам’яток та видатних місць (ІКОМОС), звернулися з листами до ЮНЕСКО, контактували з Центром Світової спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, зараз МКІП збирає інформацію від фахівців та небайдужих громадян про втрати та пошкодження об’єктів культурної спадщини, спричинені наступом російських військ.

Нагадаємо, на сайтах черкаських державних структур з’явилися фейкові звернення від президента.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *