Зоомагазин Леопольд

Відомо, скільки засуджених із уманської колонії долучилися до ЗСУ

військовий у формі

Фото: Укрінформ

Зі Старобабанівської виправної колонії, що на Уманщині, звільнили 48 засуджених. Вони виявили бажання служити в Збройних силах за контрактом. 

Такою є відповідь департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України на запит “18000”.

“Станом на 9 липня з державної установи «Старобабанівська виправна колонія (№ 92)» звільнено 48 засуджених та зараховано до лав Збройних сил України для проходження подальшої військової служби за контрактом”, – йдеться в дописі.

Зауважують, рішення про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання ухвалює суд. При цьому людина має добровільно погодитися на проходження військової служби за контрактом та має відповідати вимогам закону про військовий обов’язок і військову службу.

Водночас у військо не можуть бути долучені ті, хто засуджені за вчинення:

  • умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
  • особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень;
  • кримінальних правопорушень за ст. 152-156-1, 258-258-6, ч. 4 ст. 286-1, ст. 348 Кримінального кодексу України.

Також звільнення від відбування покарання не розповсюджується на засуджених службових осіб, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 Кримінального кодексу України займали особливо відповідальне становище.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 8 травня ухвалила в цілому закон про добровільну мобілізацію засуджених. Ще наприкінці травня понад три тисячі засуджених в Україні вирішили долучитися до ЗСУ.

“18000” писав, що до 17 червня цього року три засуджені з Черкаського СІЗО стали на захист країни.

Додамо, в Україні з 18 травня 2024 року діють нові правила мобілізації. “18000” підготував матеріал про зміни в законі.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *