Правець у 13-річної жительки Уманського району лікували впродовж трьох місяців.
Про це повідомили в Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.
Дитина з проявами основного захворювання та неврологічної симптоматики понад три місяці перебувала у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Черкаської обласної дитячої лікарні. Нині стан хворої поліпшився.
“Наразі дитина вдома у задовільному стані, на стан здоров’я не скаржиться. Але шлях до стабілізації її стану був досить довгим та складним”, – зазначають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Як писав “18000“, про інфікування дівчинки правцем стало відомо наприкінці лютого 2024 року. Під час епідрозслідування встановили, що дитина отримала травму і не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень. А єдиний захист від правця – вакцинація.
Додамо, правець – інфекційне захворювання з високими ризиками летальності. У світі щороку від правця помирає понад 160 тисяч осіб.
Для профілактики захворювань на правець використовують вакцини:
- АКДП – вакцина для профілактики кашлюка, дифтерії і правця. Комбіновану вакцину застосовують для планових щеплень дітей у віці 2,4,6,18 місяців за Календарем профілактичних щеплень;
- АДП – вакцина для профілактики дифтерії і правця. Комбінована вакцину застосовують для щеплень дітей за Календарем у 6 років.
- АДП-м – вакцина для профілактики дифтерії і правця зі зменшеним вмістом антигену, що вводять дітям планово у 16 років, а надалі кожні 10 років.
Також читайте: У Черкасах зафіксували найбільше в області випадків гострих кишкових інфекцій.
Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область