За зимове прибирання у Черкасах заплатили 11 мільйонів. Відкрито 2 кримінальні провадження

Протягом листопада-січня Черкаська міська рада заплатила 11 мільйонів гривень за послуги із зимового прибирання міста. Прокуратура області відкрила два кримінальні провадження через можливе привласнення коштів.

Згідно з інформацією порталу E-Data, останній платіж датований 27 лютого. Двома траншами міський департамент ЖКК перерахував підприємниці Ніні Бортник 1,15 мільйона гривень за послуги із механічного прибирання протягом 23-29 січня.

Гроші перераховані за додатковою угодою, яку замовник уклав 24 лютого, зменшивши обсяг закупівлі до 10,75 мільйона гривень. Згідно із системою Dozorro, первинний договір, за яким проплачують послуги із зимового прибирання, укладений за результатами тендеру 17 січня із товариством “Свій лад” на 57,76 мільйонів гривень.

Окрім іншого, технічне завдання передбачає послуги із механічного прибирання, які мають надаватися протягом січня-грудня цього року.

При цьому кошти не перераховувалися безпосередньо суб’єкту договору – ТОВ “Свій лад“, а інформація про субпідрядників у тендерній документація відсутня.

Зазначимо, що у грудні минулого року ЖКК перерахував 2,88 мільйона гривень ФОП Ніна Бортник за послуги з прибирання за листопад.

Після публікації 18000 прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливої розтрати коштів. Міський голова Анатолій Бондаренко пообіцяв провести розслідування і відсторонив трьох посадовців з департаменту.

Проте вже у січні міськрада перерахувала за тією ж угодою ще 7 мільйонів гривень. Так було оплачене зимове прибирання протягом грудня та частини січня. Кошти надійшли рахунки на приватних підприємців: Глухова Анатолія Володимировича, Бортника Юрія Зіновієвича, Гончаренко Юлії Юріївни та Мусієнко Світлани Василівни.

Цього разу у міській раді вже не реагували на відповідну інформацію. Натомість у прокуратурі повідомили про ще одне кримінальне провадження провадження. Прокурор області Олександр Воронін проінформував, що призначено експертизи. За його словами, треба розібратися, чи були підстави при плюсовій температурі обробляти реагентами дорогу.

Таким чином за механічне прибирання протягом листопада-січня департамент ЖКК заплатив 11 мільйонів гривень. При цьому жодних платежів підприємству “Свій лад”, з яким укладено договір, не надходило.

Всі гроші отримали субпідрядники. Зокрема, 4,03 мільйони були спрямовані Ніні Бортник, 2,93 млн грн – Юрію Бортнику, 1,85 млн грн – Анатолію Глухову.

коментарі
3 Коментарі
  1. ДЕБИЛЫ!!! ГДЕ ВЫ ВИДЕЛИ СНЕГ? Тралики на те деньги можна было купить или светлофоры.. БОНДАРЕНКА под Суд!!!

  2. А з чого взято що тільки за прибирання снігу платили? Бачила на протязі зими і біля бордюрів прибиралось. Тай чог

  3. З таким “приходом” можна не одну BMW X4 увалить об “Панамеру”!!! І ще на пару залишиться!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *