Капеланська служба Черкаської ТрО має низку соціальних проєктів, окрім основного спрямування роботи – духовної і морально-психологічної підтримки захисників і їхніх родин.
Про це в ефірі програми “Що далі?” розповів капелан Черкаської ТрО Володимир Педько.
За його словами, капеланська служба займається, зокрема, зборами для військових.
– Якщо раніше ми закривали маленькі гуманітарні потреби, спілкувалися з військовими, допомагали їхнім родинам, як могли, то зараз закриваємо збори на півмільйона, мабуть, кожні три місяці. Для нас – це успіх як для звичайних людей, для священників, які могли в храмі збирати по пів року 10 тисяч на обрамлення ікони. Зараз люди відчувають, бачать нашу роботу, довіряють нам – для нас це показник приємного успіху, – зазначив Володимир Педько.
Він вважає, що нині капеланська служба – це не тільки структура ЗСУ, а середовище, що є і громадським об’єднанням, і військовим, і соціальним, і релігійним.
– Зараз один із таких проєктів і місій, які ми взяли на себе, – це оздоровити 500 дітей нашої Черкаської ТрО в Буковелі в Карпатах. Ми для них окремо організуємо табір, щоб сформувати теж колектив. Це буде потужна молодіжка при ТрО, діти будуть у співпраці з Пластом, об’єднані в патріотичні гуртки. Цього літа запускаємо процес, – розповів капелан.
Окрім цього, представники капеланської служби підтримують військових, їхні родини, насамперед підтримують сім’ї полеглих захисників. Наприклад, дітей вітають із днем народження.
– Ми скоро запустимо проєкт гарячої лінії підтримки з власним кол-центром, ІР-телефонією. Все буде сучасно, практично і зручно. Багато таких речей, які рідні загиблих не можуть вирішити місяцями, а ми розуміємо, як це вирішити за лічені хвилини, – додав капелан Черкаської ТрО Володимир Педько.
Також читайте: Переходів до ПЦУ стало менше: черкаський капелан пояснив чому (ВІДЕО)
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”