Карантин live: недогляд хворих, новий спалах у Лаврі й нові формати ресторанів

У Черкасах не фіксують нових хворих, але фіксують проблеми з доглядом виявлених раніше. У лікарнях Чернівців закінчуються ліжка для хворих на коронавірус, а в Одесі поволі відроджують туристичний сезон. У Латинській Америці виявляють кризу з кількістю хворих і померлими на вулицях, а у Франції утилізують 10 млн літрів пива, яке зіпсувалося за карантин.

Чергова порція хроніки від “18000”. 56-ий день карантину у фактах та цифрах від нашої команди.

Черкаси: без нових інфікованих і недогляд уже хворих

Минулої доби на Черкащині не виявили хворих на коронавірус. Кількість зафіксованих від початку епідемії випадків – 314. 

Натомість учора змінилася статистика летальних випадків. Померла пацієнтка із COVID-19. У жінки були супутні захворювання серцево-судинної системи. Подолати пневмонію їй не вдалося. Для області це 10 летальний випадок. Показник смертності – 3,18%. 

Минулої доби остаточно одужало ще дев’ять осіб. Загальна кількість черкащан, які здолали коронавірус, – 107 осіб (34%).

Так, наприклад, у Кам’янському районі, де в березні зафіксували спалах хвороби, одужало вже 54 пацієнтів із 60.

Шестеро працівників Третьої міської лікарні, які були інфіковані COVID-19, повернулися до роботи. Інші – ще на самоізоляції. 

Син хворого на коронавірус черкащанина заявляє про лікарський недогляд. Максим Соловйов нарікає, що батькові не надають нормального лікування: до нього майже не приходили медики. А в день госпіталізації лікарі попросити купити противірусний препарат за 250 гривень. Згодом сім’ї інфікованого довелося докупити і аскорбінову кислоту, оскільки для внутрішньовенного введення у медзакладі її не виявилося. А ще – антибіотики та пробіотики. Після опублікування ним посту в соцмережах із сином хворого зустрілися обласні чиновники. “Під час нашої розмови ми порозумілися стосовно того, що відгуки на кшталт мого допомагають показати системні проблеми і недопрацювання”, – зазначив він у розмові з журналісткою “18000”.

Зустріч сина хворого з чиновниками ОДА

В Умані почали тестувати працівників поліції. Сьогодні відібрали зразки для ПЛР-тестування у 27 полісменів. 

Черкащина – четверта в Україні за кількістю проведених тестувань на COVID-19. За час епідемії на Черкащині на коронавірус перевірили 8 138 людей.

У Черкасах медикам роздадуть препарат зі спирту, щучки дернистої та трави війника наземного. Трав’яною настоянкою пропонують лікувати хворих на коронавірус. На сайті міськради сповістили, що гуманітарку передала компанія-виробник. Про такий вантаж домовився мер. Мовляв, препарат допомагає або зовсім не захворіти вірусною хворобою, або перенести її у набагато легшій формі. Водночас низка міст та медичних закладів відкидає навіть теоретичну можливість лікування COVID-19 або іншого вірусного захворювання. Детальніше про думки фахівців – у нашому матеріалі.

В ОДА розповіли, як пом’якшуватимуть карантин у закладах громадського харчування. На початку робочого дня в закладах проводитимуть температурний скринінг усіх працівників. Обслуговування здійснюватиметься “на виніс” за попереднім дистанційним замовленням або на літніх майданчиках (дистанція – півтора метра один від одного). Замовлення видається через спеціальне вікно. На вході до закладу облаштують місце для обробки рук. Вхід до приміщення, власне, закладу – заборонений. Працівників, які перебувають в групі ризику, тимчасово відсторонять.

Історія про скандал між мером Черкас та Президентом України потрапила навіть у відоме британське видання Reuters. Звісно, що там не підтримують позицію котрогось із чиновників. Але описуючи Черкащину, згадують, що тут народився Шевченко й що це земля козаків, які займалися конярством. 

reuters черкаси карантин

Україна: новий спалах у Лаврі й відродження туризму

Натомість в Україні добовий приріст нових хворих зріс на понад 120 – і становить 487. Загальна кількість випадків перевищила 13 тисяч – 13 184. За весь період одужало вже 2 097 осіб, померло 327.

Кількість захворілих від початку епідемії жителів Буковини майже сягнула двох тисяч – 1 985. Це найвищий показник по Україні. У медичних закладах Чернівців закінчуються ліжка, виділені для хворих на коронавірус. Про це повідомляють у тамтешній ОДА. За потреби недужих спрямовуватимуть в обласний госпіталь для ветеранів. У місті виявили вже 667 випадків інфікування.  

У Кременчуці закрили Центральну районну лікарню через значну кількість хворих медиків. Міська рада сповіщає, що 43 з 85 зафіксованих інфікованих – медперсонал та їхні рідні. Владці закликають містян, які зверталися до лікарів по консультацію, контактували з медичними працівниками або пацієнтами лікарні, звернутися до свого сімейного лікаря, повідомити про це та пройти ПЛР-тестування.

У Києво-Печерській Лаврі фіксують черговий спалах COVID-19. Йдеться про 17 нових випадків із 68, виявлених за добу. У столиці вже 1 651 підтверджений випад захворювання. Кличко зазначає, що послаблення карантину з 11 травня ніяк не вплине на метро. 

Столична фірма “нагріла” руки на поставках медобладнання для діагностики коронавірусу. Під час формування ціни бізнесмени порушили норми граничної надбавки на медобладнання, встановленої урядом. Своїми діями вони завдали збитків держбюджету на понад 16,5 млн гривень. Йдеться про закупівлю обладнання для лікарень у Полтавській і Запорізькій областях. Гендиректору фірми повідомлено про підозру. За спробу підзаробити на пандемії він може провести за ґратами до 12 років.

На Хмельницькій АЕС виявили вже трьох хворих на коронавірус. Нині тестують інших працівників і членів їхніх родин. В Нетішинській ОТГ, де розташована станція, вже 23 хворих. Майже півтори сотні осіб на самоізоляції. 

У різних регіонах країни медики, які працюють з COVID-19, заявляють, що не отримали обіцяних 300% заробітної плати. Керівник МОЗ заявляє, що взяв це питання на особистий контроль і дав доручення місцевим чиновникам здійснити всі виплати вже до кінця цього тижня. У вечірньому зверненні президент зазначив: якщо в якомусь регіоні медики не отримають обіцяних надбавок, голову ОДА щонайменше позбавлять зарплати.

Уряд ухвалив нормативний акт про те, що всі пацієнти перед плановими операціями та госпіталізаціями повинні проходити безкоштовні ПЛР-тестування.

Карантин не завадив Одесі відкрити туристичний сезон, пише Радіо Свобода. Деякі представники туристичної галузі сподіваються, що карантин в Одесі остаточно скасують раніше, аніж відкриють кордони, а деякі шукають нових шляхів – записують «діджитальні» екскурсії. Додамо, в області вже понад пів тисячі інфікованих.

У Львові розробили п’ять етапів відновлення індустрії туризму. Уже в травні з-поміж анонсованих урядом послаблень подумують про відкриття готелів. У червні – поновлення внутрішнього туризму, у липні-серпні – поступове відновлення міжнародного авіасполучення. Листопад-грудень – розвиток групового туризму. Усе – за умови зменшення динаміки поширення коронавірусу.

В Україну прибув літак із понад 110 тоннами вантажу з Китаю. Медичне обладнання та матеріали будуть безкоштовно розподілені між 120 медичними закладами у 13 областях. Загальна вартість партії – майже пів мільярда гривень. Зокрема, придбали 500 тисяч захисних медичних костюмів, 700 моніторів пацієнта, 50 мобільних цифрових рентгенапаратів та 50 портативних УЗД-пристроїв. 

Світ: криза Латинської Америки й мільйони літрів вилитого пива

Порівняно з першим днем тижня добовий приріст у вівторок підвищився на три тисячі. Учора зафіксували 79,6 інфікованих коронавірусом. 

– Кількість виявлених випадків – 3 709 800;

– Одужало – 1 225 364;

– Померло – 259 695.

світ коронавірус 6 травня

Четвертий день поспіль у Росії виявляють більше 10 тисяч хворих на COVID-19 щоденно. У вівторок зафіксували 10 559 недужих. Серед них і міністрка культури. Раніше ми інформували, що на коронавірус захворів прем’єр-міністр країни, міністр ЖКГ та його заступник. У Росії досить значний показник протестованих – 4,6 млн осіб.  

– Кількість виявлених випадків – 165,9 тисячі;

– Одужало – 21,3 тисячі;

– Померло – 1 537.

Майже половина хворих не має симптомів і молодше 45 років.

У Бразилії фіксують щоденний ріст нових хворих і смертей. Країна виходить у центр світової пандемії. Попри те, що напередодні президент заявив про спад. “Я ще не знаю, чи кількість смертей менша, ніж вчора. Але якщо я не помиляюся, це буде шостий день поспіль, коли кількість летальностей зменшується”, – сказав Болсунаро, після чого МОЗ прозвітувало про ріст невтішної статистики. Минулої доби зафіксували 6,8 тисячі нових хворих і 633 смерті пацієнтів із коронавірусом. 

– Кількість виявлених випадків – 116,3 тисячі;

– Одужало – 48,2 тисячі;

– Померло – 7 966.

Президент далі відкидає серйозність пандемії. У країні низька кількість тестувань. Місцеві чиновники почали самі впроваджувати карантини на місцях. 

Від коронавірусу в Південній Америці постраждав також Еквадор. В одному з найбільших його міст – Гуаякіль – померлі, у яких потім фіксували COVID-19, по кілька днів лежали на вулицях через надмірне навантаження системи. 

– Кількість виявлених випадків – 31,9 тисячі;

– Одужало – 3,4 тисячі;

– Померло – 1 569.

Після довгих дискусій і суперечок в уряді – Іспанія продовжує НС до 24 травня. Проти цього виступила консервативна Народна партія, права політсила та навіть ліва каталонська. Остання заперечує повноваження центральної влади на продовження карантину й виступає за децентралізаційні рішення цього питання. Але уряд соціалістів таки знайшов більшість, долучивши правоцентристів. 

– Кількість виявлених випадків – 219,3 тисячі;

– Одужало – 123,5 тисячі;

– Померло – 25,6 тисячі.

Минулої суботи уряд послабив карантин, дорослим дозволили займатися спортом вперше за сім тижнів. Сотні іспанців вийшли на пробіжки, виїхали на велосипедах і спробували осідлати хвилі. Надалі послаблення в Іспанії діятимуть поетапно для різних вікових груп. 

Франція утилізує 10 млн літрів пива. У нього закінчився термін придатності, поки діяв карантин. Більшість пива крафтове й непастеризоване – відтак, швидше псується. У країні, яка відома своїми винами, в останній рік зростав попит на пиво, через розширення галузі пивоваріння. Але нині представники цього бізнесу несуть мільйонні збитки. 

Ресторани в Нідерландах мають почати відновлення роботи з 19 травня. Деякі заклади почали тестувати нові формати вже зараз. В Амстердамі запрацював літній майданчик ресторану. Власники облаштували скляні кімнати, у які офіціанти подають замовлення на довгих підносах. Персонал в засобах захисту, для відвідувачів це не обов’язково. 

– Кількість виявлених випадків – 41,5 тисяча;

– Одужало – 139;

– Померло – 5,2 тисячі.

Із 15-го травня країни Балтії відкривають внутрішні кордони. Про такі послаблення домовилися Латвія, Литва та Естонія. У кожній із них зафіксували від 900 до 1720 інфікованих коронавірусом. Летальний випадків від 17 до 55. 


Бельгійські й американські вчені придивляються до лам у пошуку ліків від коронавірусу. Вони знайшли в їхньому організмі частинки, які, ймовірно, блокують поширення вірусу. Дослідження не є першими щодо нанотіл, отриманих від верблюдів чи лам. У 2018-му цим займалися вчені Франції.

Nike передасть медпрацівникам США і Британії понад 32 000 пар кросівок. Також бренд планує пожертвувати футболки з інноваційної тканини Dri-Fit, шкарпетки з компресійним ефектом і інші товари, які можуть стати в нагоді медикам під час роботи. Усього Nike відправить їм 140 000 одиниць одягу, взуття та аксесуарів.

nike

Британський вуличний художник Бенксі створив нову роботу Game Changer, пов’язану з пандемією. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Banksy (@banksy)

По темі

    коментарі
    2 Коментарі
    1. Загляньте до онкологічного диспансера, от там зараз реально знущаються з людей

    2. Пид**ов в рясе вообще не жалко, их пусть боженька лечит, подсрачниками из больниц их выгонять.

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Останні новини