Облрада дала «зелене світло» на шляху до придбання лінійного прискорювача в лізинг

Депутати Черкаської обласної ради дали доручення виконавчому апарату розробити проект рішення про надання дозволу онкологічному диспансеру на укладання договору фінансового лізингу на придбання лінійного прискорювача.

Таке рішення було ухвалене сьогодні за результатами спільного засідання депутатів від всіх фракції Черкаської обласної ради.

Сьогодні, 13 липня, відбулося спільне засідання комісій обласної ради, що мали вивчити можливість придбання лінійного прискорювача для онкодиспансеру шляхом укладання договору фінансового лізингу та на умовах державно-приватного партнерства у формі концесії.

Засідання розпочалося із виступу директора черкаського онкодиспансера Віктора Парамонова. Він почав із переваг роботи лінійного прискорювача.

 – Це користь для пацієнтів, це більша ефективність лікування. Держава нас стимулює: тариф у півтора рази вищий для тих лікарень, хто лікує прискорювачем, – пояснив він.

За словами медика, для облаштування цього апарату треба прибудувати новий бункер біля радіології онкодиспансеру. Його загальна площа складе 380 квадратних метрів. Безпосередньо саме приміщення для прискорювача займе 50 квадратних метрів, незалежно від його моделі.

Парамонов розповів, що нині триває тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації для бункеру.

 – 2,5 мільйона на ПКД виділила облрада у червні. Тендер триває. 2 учасники подалися. Один готовий зробити за півтора мільйона. Це аномально низька ціна. Ми отримали пояснення, чому так, але маємо до нього питання, нині розглядаємо його. Якщо у цій пропозиції все нормально, то оголошуємо переможця. Цей учасник каже, що в нього є готовий проект, який був апробований у інших областях, від того його треба лише пристосувати до наших умовах. Тому й така дешева пропозиція, бо їм не треба робити з нуля, – пояснив він.

Парамонов додає, що проект має бути виготовлений і затверджений протягом 60 днів.

Він  говорить, що за досвідом інших областей вартість будівництва самого бункера орієнтовно складе 15-20 мільйонів. Будівельні роботи, за його оцінкою, займуть від півроку до року.

Також Парамонов переконаний, що апарат не варто купляти у концесію:

 – Якщо віддамо в концесію, то наш онкоцентр – буде помирати. Треба, щоб апарат був наш, він буде самоокупний. Дайте нам можливість працювати. Ми не збиткове підприємство, – пояснив він.

Очільник онкологічного диспансеру повідомив, що у разі укладання договору лізингу, онкодиспансер буде сплачувати протягом 5 років 1 мільйон гривень у місяць. Парамонов затвердив, що це прийнятна сума для комунального підприємства.

Депутати обласної ради Олександр Олененко і Олександр Вельбівець, а також заступник голови обласної ради Михайло Мушієк підтримали ідею з укладанням договору фінансового лізингу.

 – Ми можемо забезпечувати виготовлення проекту, є конкретні цифри щодо будівництва бункера. Є впевненість, що процес може реалізовуватися. Очевидно: у нас є успішне підприємство, що демонструє позитивну динаміку у своєму розвитку. Сума лізингу – підйомна для підприємства. Найкращий варіант – придбання обладнання на умовах лізингу, – підсумував Олександр Вельбівець.

Після обговорення питання було виставлене на голосування депутатів. Більшість депутатів підтримали лізинг, лише один – утримався. Відповідно придбання у концесію підтримав також лише один депутат, у той час які інші були проти або утрималися. У обох випадках це був заступник голови облради Сергій Лісовий.

За результатами засідання було ухвалене рішення дати доручення розробити проект рішення про надання дозволу онкологічному диспансеру на укладання договору фінансового лізингу на придбання лінійного прискорювача.

Далі проект має розглянути профільна комісія, після чого він буде внесений на найближче засідання сесії обласної ради, яке орієнтовно відбудеться у вересні.

За попередніми оцінками, загальна вартість проекту разом із будівництвом бункера – близько 80 мільйонів гривень.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *