Черкаський кардіоцентр отримав нове ангіографічне обладнання (ФОТО)

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Черкаський обласний кардіологічний центр отримав нове ангіографічне обладнання, яке продемонстрували під час відкриття ангіографічної операційної.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Апарат вартістю більше 23 млн грн придбали за рахунок співфінансування 50×50 відсотків обласного та державного бюджетів.

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

Керівниця кардіологічного центру Світлана Журба розповіла, що до цього часу в медцентрі працював ангіограф, який придбали ще 10 років тому. Він уже потребував заміни. Упродовж минулого року тутешнє приміщення реконструювали під ангіографічну операційну:

– На це ми спрямували близько 4 млн грн з обласного бюджету, придбали необхідне обладнання на 1,5 млн грн, провели монтаж стаціонарної ангіографічної установки «Allura Xper FD 10, отримали ліцензію,  здійснили в цілому перевірку комплексу. Дотепер операційна працювала в тестовому режимі. І я можу впевнено стверджувати – без такого відділення – сучасної кардіології не існує. Адже цей апарат – основа. І не дарма метод коронарографії називають «золотим стандартом». Важливо й те, що такі операції роблять безкоштовно, забезпечуючи пацієнтів у межах державної програми  необхідними матеріалами.

Фото: прес-служба Черкаської ОДА

За словами керівника відділення інтервенційної радіології Олександра Білоуса, цей комплекс має надзвичайну якість. Він дає змогу проводити діагностику та лікування важких інфарктів міокарда. При цьому Черкаський кардіоцентр – у п’ятірці кращих медзакладів в Україні за кількістю вилікуваних пацієнтів з таким захворюванням.

Пан Олександр розповів про механізм роботи ангіографічного обладнання. За його словами, операція триває з півгодини. На операційному ліжку через ліву руку пацієнта спеціальними інструментами дістаються серця під візуальним контролем, знаходять місце ураження – закриту коронарну артерію, механічно відкривають і потім видаляють бляшку.

У відділенні здійснюють, окрім коронарографій, ангіографію аорти, легеневих артерій, судин головного мозку, кінцівок, органів грудної, черевної порожнини та малого тазу. Упродовж 2018 року було виконано 2 200 досліджень, зокрема понад 1 700 коронарографій, що на 10% більше 2017 року.Невдовзі аналогічне ангіографічне обладнання встановлять в Уманській центральній районній лікарні.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *