10 місяців Боднара: про боротьбу з коронавірусом, велике будівництво, антикорупцію та медицину

Фото – Черкаської ОДА

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар прозвітував про 10 місяців роботи на чолі області. Говорив про “велике будівництво”, про боротьбу з коронавірусом, про зміни в медицині та антикорупційну діяльність.

18000 вибрав головні тези із годинної прес-конференції  та оформив їх в текст, згрупувавши за темами.

Штатна структура і нові управління облдержадміністрації

«Ми проаналізували штатну структуру і скоротили всі вакансії на 20%. Ми рівномірно розподілили фонд заробітних плат на структурні підрозділи, бо раніше був «перекос», і кошти розподілялися не завжди несправедливо. Також ми запровадили механізм: тому структурному підрозділу, який працював більш якісно, могли збільшувати фонд фінансування заробітної плати. Такий метод давав можливість мотивувати ефективних працівників.

Ми почали вводити моніторинг ефективності державних службовців. Якщо цей підхід збережеться, можна буде легко проаналізувати ситуацію щодо кількості виконаних завдань по будь-якому структурному підрозділу чи працівнику за різний час».

«Ми створили два додаткових управління. Це управління запобігання та виявлення корупції та управління комунікації. Щодо останнього: у сучасних умовах воно має бути ефективним, бо кожен громадянин має відчувати контакт із владою. Люди повинні розуміти, що ми робимо і куди йдемо».

Стратегія розвитку області

«Ми розробили стратегію розвитку області на 2021-2027 роки. Сім років – це європейська практика. Сподіваюсь, що на наступній сесії, 11 вересня, вона буде затверджена облрадою. Стратегія важлива, бо представляє загальну концепцію розвитку області. У подальшому всі заходи мають лягати в канву загальної стратегії, де визначені стратегічні цілі».

Боротьба з коронавірусом

«Спільно із бізнесом та громадськими активістами ми започаткували проект «Спільнодія Черкащини». Нам вдалося ефективно використати кошти. Перше – ми запровадили систему закупівлі точно в термін. Ми не закупляли в перші тижні, коли були захмарні ціни на маски та халати. Ми закупляли необхідне, відслідковували залишки, і вже через два місяці ціни впали в два рази. Крім того, ми моніторили, як закупляли КМП маски і респіратори, захисні костюми. Це дало нам можливість в перші дні бути в числі кращих по забезпеченню у країні. З п’ятірки лідерів ми не випадали.

ПЛР-тестування спочатку було 120-150 на добу – це дуже мало. Тоді в нас не було досвіду, не було відпрацьованого механізму. Зараз – в середньому 800».

«Ми визначили лікарні першої хвилі. Цей алгоритм оцінили в міністерстві охорони здоров’я. Далі така практика була запроваджена по всій країні».

Фото – Черкаської ОДА

 Затвердження перспективного плану області

«Завершено формування перспективного плану області. Було багато гарячих точок. Громади зловживали принципом добровільності. Відчувався вплив місцевих еліт, які нарізали громади під свої округи. Ми отримали 82 громади, велика кількість яких була мало спроможними. Нам потім довелося їх об’єднувати. А це величезна кількість переговорів, виїзди до людей… Це важко і виснажливо, проте вдалося досягнути компромісу. Вдячний всім, хто дослухався. На сьогодні у нас 66 ОТГ, серед них малоспроможних взагалі немає».

Нове районування

«Реалізована реформа адміністративного устрою районного рівня. У нас є 4 райони. Взагалі рекомендували 3 райони. Але дійшли компромісу, що буде 4. На мою думку, це органічно. Сміла теоретично могла претендувати на район, але там мала віддаленість між районними центрами. В цілому це районування на якість життя людей не впливає. Це стосується лише форми реалізації державного апарату. Люди мають отримувати базові послуги на рівні ОТГ».

Амбулаторії

Уже 6 амбулаторій здано. Можна відкривати ще 10 амбулаторій хоч сьогодні. Їх довго не могли завершити, поки ми не «впряглися». В цілому, думаю, до кінця року всі амбулаторії можна здавати.

Проекти соціальної та спортивної інфраструктури

«Жашківська школа №1 – 45% виконання, плануємо закінчити до 1 жовтня.

«Країна добра» – 75%, до 15 жовтня завершимо. Підрядник працює: там 50 працівників, 6 бригад. Для діток з особливим освітніми потребами – класний проект.

Школа в Тальному №2 – 74%.

Чигиринський НВК №2 – процес іде, вікна на 40% готові. Трохи із запізненням, бо кошти по субвенції зайшли лише у липні місяці. Є графік виконання бюджету, тому так. До кінця року здамо.

Спортивний комплекс в Кам’янці – 65%.

Стадіон у Черкасах – 86%.

Будівництво стадіону 29-ї школи – 15% готовності, трохи почали із запізненням.

Реконструкція стадіону в Золотоноші – 47%, до 1 грудня буде зроблено.

Будівництво стадіон у Жашкові – до кінця року буде зданий.

Чорнобаївський спортивний комплекс – його почали будувати ще раніше. Об’єкт важливий і він буде завершений. Віднайшли кошти. До 27 листопада басейн буде відкритий».

Драмтеатр

«Обласна адміністрація планує здати його до 15 жовтня. Ми планували на Покрову. Зараз триває друга черга. Генпідрядник працює. Були питання по звуку, але генпідрядник доповідає, що все виконує згідно з технічним завданням. Театр буде зданий в цьому році».

Фото – Черкаської ОДА

Дорожнє будівництво

«Ми увійшли в ТОП-5 кращих областей за об’ємами та темпами ремонтів по місцевих дорогах. Все, що планувалося – зробимо. Процес на наступний рік уже запущений.

Всього на дороги державного значення спрямовано 5,6 мільярда гривень. Це 219 кілометрів доріг. Для порівняння: за 10 попередніх років зроблено 195 кілометрів. Тобто лише в цьому році капітально ремонтують доріг більше ніж за попередні 10 років.

Місцеві дороги: є 733 мільйони цього року і  плюс 54 мільйони, що не використані минулого року. Торік було 500 об’єктів. Це неправильно і неефективно. Збили до 60 об’єктів. У нас хороші темпи виконання, тому обіцяють ще 52 мільйони через додатковий розподіл.

Перелік доріг на наступний рік ми уже приготували. Важливо було сформувати його раніше. Якщо перелік затверджувати в лютому, потім робити ПКД, потім оголошувати тендери, потім оскарження тощо. Словом, півроку ми займаємся бюрократією. Це неправильно. 1 березня договори вже мають бути підписані. І тоді роботи завершують не в сніг і дощ, а коли нормальна погода.

Цього року завбачливо передбачили 10 мільйонів гривень на ПКД, перелік вже є. І вже в кінці року можна оголошувати тендерні процедури».

Медицина: будівництво та розвиток

«До кінця року мають бути збудовані 8 приймальних відділень у опорних лікарнях. Ці відділення будуть укомплектовані: комп’ютерні томографи, ангіограф, обладнання для ендоскопічних обстежень. Мета – мінімум часу, щоб надати екстрену допомогу. Тендери проведені, зараз етап підписання договорів».

«Для сільської медицини закуплені 32 легкові автомобілі. Вони підуть на амбулаторії. 30 уже передали, 2 на стадії передачі. Вони мають довозити пацієнтів до амбулаторій або до приймальних відділень».

«Закупимо 114 комплектів «телемедицини».  Сімейний лікар із цим обладнання може на відстань передати інформацію для вузькопрофільного фахівця. Так попередньо можна встановити діагноз. 80 комплектів передали, ще 34 у стані передачі».

«Онкоцентр провів 21 операцію з трансплантації кісткового мозку. Людей витягують із того світу. Ми в програмі міністерства – далі це буде фінансуватися. Отримали ліценцію по трансплантації нирок».

«У кардіоцентр до кінця року поставлять новий апарат штучного кровообігу. Він важливий під час операцій на серці. Такий апарат є, але він дає збої. Тому питання стояло гостро. Його вартість 12 мільйонів гривень».

Важливі об’єкти області

«Уманський аеропорт. Його можна використовувати за подвійним призначенням: цивільним та військовим. Інвестор є, він готовий вкласти 80 мільйонів доларів».

«Центр розвитку креативної економіки. Пілотний проект, яких взагалі три у державі. Черкаси – потрапили в цей перелік. Йдеться про 150 мільйонів гривень з державного бюджету. Це центр з новим підходом до навчання, комунікації, проведення івентів, розробки стартапів. Це майданчик для креативної молоді. Там зможуть збиратися дизайнери, конструктори, юристи, технологи тощо. Це місце для обміну ідеями та досвідом. Це хороший поштовх і для створення нових робочих місць, і для пошуку фахівців для бізнесу.

Проект реальний, але для нього поки не вдалося знайти консенсус в депутатській залі. Можливо, новий склад обласної ради таки ухвалить це рішення. Ми планували реалізувати проект у будинку Політпросвіт»

«Музей-заповідник Трипільської культури. Проект вдалося зрушити з місця. Зайшов інвестор, і йде реконструкція. Сподіваюся, ми отримаємо музей світового рівня».

«Також планується відбудова мистецьких об’єктів. Це програма президента. Із наних пропозицій відібрали 3 об’єкти: Садиба Даховських, Корсунь-Шевченківський держаний історико-культурний заповідник та Палац графа Шувалова. На ці проекти буде спрямована державна субвенція. Круті об’єкти. Якщо їх привести в порядок – туристи поїдуть туди по наших відремонтованих дорогах».

Брендинг області

«Ми це зробили. Тут все просто: якщо він приживеться – значить він класний, якщо забудуть через рік – то робота даремна. Зараз там йдуть юридичні процедури. Авторське право буде належати нашому департаменту регіонального розвитку. Тоді його можна буде використовувати для маркування».

«Безпечна Черкащина»

«Обласні депутати виділили кошти на співфінансування. Ця система піднімає розкриття злочинів як мінімум на 20%. Камери будуть встановлені по всій області. Кожна ОТГ може доповнювати кількість камер через свій бюджет. Перші 200 камер будуть встановлені в межах проекту. Камери ідентифікують особу по лицю та автомобілі по номерах. Система має запрацювати до кінця року»

Антикорупційна діяльність

«Проведено моніторинг 167 земельних ділянок площею 160 гектарів. Я вийшов на берег Дніпра і розумію, що з часів незалежності всі сором’язливо мовчали, робили вигляд, що у нас тут все добре. Коли голова ОДА вдає вигляд, що там все нормально – це нечесно. Тому проведена робота і виявлена ціла купа порушень.

Схема проста: земля виділялася під рекреацію, а там будували величезні будинки. Екоінспекція при цьому не реагувала.

Направлено 15 матеріалів про факти порушень, зареєстровано 5 кримінальних проваджень. По прибережна смузі: суд задовольнив 4 позови, ще 42 – на розгляді суду.

У прокурорів позовів на 1,3 мільярди (і по екології і по земельним ділянкам). Це 6 місце у державі. Задоволено позовів 83 на 460 мільйонів».

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *