25-ий день війни: дозвіл на продаж алкоголю, проукраїнський мітинг та нові обстріли

Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Завершується 25-ий день повновмаштабного вторгнення військ російської федерації на територію України. Частина великих міст продовжує тримати героїчний захист проти військ-окупанта, які й далі наносять удари переважно по цивільних цілях, без будь-яких ознак мілітаризації. Жителі тимчасово зайнятих російськими військами міст продовжують виходити на мітинги та акції протесту, які все частіше закінчуються ескалацією з боку окупантів.

Паралельно з цим президент України Володимир Зеленський заявив, що будь-які поступки чи компроміси з агресором можуть бути реалізовані виключно за волею Українського Народу, шляхом всенародного референдуму.

Черкащина: продаж алкоголю та відновлення навчання

Сьогодні стало відомо про загибель воїна-героя з Уманщини Юрія Ніженського. Підполковник Ніженський був заступником командира окремого аеромобільного батальйону та загинув 25 лютого на Херсонщині.

Черкащина залищається надійним тилом для наших військових та долучається до забезпечення потреб як армії, так і вимушено переміщених жителів нашої держави. Про актуальні потреби можна прочитати тут, а також тут.

Майже дві тисячі дітей-переселенців змогли відновити навчання на Черкащині. Про це повідомив начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський. Крім того відновив навчання і Черкаський бізнес-коледж. У той же час чотири уманські школи продовжили канікули для своїх учнів до кінця березня.

Ввечері обласна військова адміністрація опублікувала рішення голови Ігоря Табурця, яким дозволено продаж алкоголю на всій території області, починаючи з 8 ранку до 8 вечора. Дозвіл не поширюється на військовослужбових та резервістів. Таке рішення нібито зумовлено необхідністю підтримки економіки та наповнення місцевих бюджетів акцизом.

Україна: нові обстріли та проукраїнські мітинги

Зранку стало відомо про черговий авіаційний удар росіян на територію України. Постраждав військовий полігон на Рівненщині. Є загиблі. Крім того, від іншого пострілу постраждало промислове підприємство “Сумихімпром” у Сумах. Унаслідок удару стався витік аміаку, який вдалося швидко локалізувати. Також від обстрілу постраждала і Одеса.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні дав велике інтерв’ю європейським суспільним мовникам, у якому поділився своїм баченням переговорного процесу з російською федерацією. Зі слів президента, аби реалізувати всі вимоги та ультиматумами агресора, необхідно знищити жителів України, тому вони є неприйнятними. Поступки та компроміси, до яких готовий український народ і він зокрема як президент, можуть бути визначені виключно шляхом проведння всенародного референдуму.

Окупанти продовжують блокувати роботу “зелених коридорів” та обстрілювати мирних жителів України. Зокрема внаслідок обстрілу під Маріуполем постраждали діти.

В окупованому Бердянську натомість з’явився невідомий загалу “самопроголошений мер”, який взявся наводити лад разом з “братськими” окупантами. Проти “мера” вже порушено кримінальну справу.

Паралельно з цим в інших містах на півдні України продовжуються мітинги проти колабораціоністів та окупантів. Зокрема у Херсоні окупанти застосовували зброю, аби розігнати мирних мітингувальників. Є постраждалі.

Уряд розробив програму підтримки для вимушених переселенців, а також родин та підприємств, що їм допомагають. Зокрема вони зможуть отримувати щомісячну допомогу, а також пільги на комунальні послуги.

Світ: підтримка від розробників ігор

США не виключають можливість того, що інші країни НАТО можуть ввести свої війська на територію України задля захисту мирного населення. Зокрема, мова може йти про польських миротворців.

Розробники комп’ютерних ігор продовжують збирати десятки мільйонів доларів підтримки для біженців з України та гуманітарної допомоги на саму територію держави. Зокрема майже 40 мільйонів зібрали автори однієї з найбільш популярних онлайн-ігор Fortnite. Раніше майже 1 млн доларів зібрали розробники гри This War of Mine. Гра переносить гравців в атмосферу міста, що потерпає від осади військ-агресора.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини