Черкаські освітяни придбали “золотий” хек, утім згодом знизили ціну

Обкладинка хек

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, підписавши угоду на постачання мороженого хека, встановив черговий ціновий рекорд вартості продукту в Україні. Згодом ціну знизили, втім вона все одно суттєво вища за левову частину аналогічних замовників в Україні. 

Відповідна інформація міститься в системі “Прозорро”. 

За результатом відкритих торгів, участь у яких за традицією взяв лише один учасник – департамент освіти та гуманітарної політики, підписав угоду на постачання 59 тонн хека мороженого без голови до 51 дитсадка Черкас із товариством “Торговий дім “Ходак”.

Первісна вартість пропозиції товариства склала 178 гривень за кілограм, що є абсолютним рекордом для України. Проаналізувавши понад 30 закупівель аналогічного продукту за схожий період, не вдалося знайти більш коштовної пропозиції.

Водночас у день підписання угоди департамент за згодою сторін знизив вартість кілограма продукту спочатку до 168 гривень, а потім до 159 гривень. Та це все одно вище за більшість проаналізованих “18000” закупівель, що існували наприкінці січня й початку лютого 2024 року серед постачальників цього продукту до дитсадків у різних регіонах України, зокрема прифронтових.

Так у місті Городок на Хмельниччині освітяни придбали хек за 119 гривень за кілограм, на Вінниччині його купували за 150 гривень. Вища ціна була лише у  прифронтовому Слов’янську на Донеччині – 161 гривні та у Первомайську, що на Миколаївщині. 

Зазначимо, що лідером рейтингу з суттєвим відривом є Первомайськ. Їхня ціна – 171 гривня за кілограм хека. Раніше повідомляли, що очільник цієї громади отримує найвищу заробітну плату в Україні. На другому місці цього рейтингу був міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Ціни хека

Раніше чиновники департаменту освіти та гуманітарної освіти Черкас вже потрапляли у скандал через вартість закупленого ними курячого філе. З ціною у 220 гривень вони тоді також встановили рекорд вартості і після медійного скандалу зменшили ціну до 200 гривень, що за аналогією із теперішньою вартістю хека також суттєво вище вартості продукту в інших областях країни. 

Зазначимо, що директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради є Богдан Бєлов. Товариство “Торговий дім “Ходак” належить родині місцевих підприємців Ходаків. У їхньому активі нині 83 угоди з департаментом освіти та гуманітарної політики на 80 млн гривень. Це підприємство входить до обмеженої групи компаній, які постачають продукти харчування на замовлення черкаських освітян. 

Також читайте: Суд закрив справу за звинуваченнями черкаського депутата у корупції.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

По темі

  коментарі
  2 Коментарі
  1. Богдан Бєлов сидить у вязниці?

  2. В міській раді

  Залиште свій коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *