Черкаські освітяни відреагували на скандал з м’ясом: виправдовуються, але знижують ціну

Після публікації “18000” департамент освіти та гуманітарної політики уклав додаткову угоду з постачальником, за якою ціну курятини за кілограм було знижено на 21 грн.

Угоду було підписано вчора, а сьогодні її опублікували на сайті “Прозорро”.

Окрім того, учора департамент відреагував на публікацію “18000” на офіційній фейсбук-сторінці. Як ми писали, ціна є рекордною в Україні, втім освітяни знайшли цьому пояснення.

Як зазначається у заяві черкаських чиновників, вартість м’яса визначена у межах проведеної процедури і нібито включає у себе логістичну складову. За договором постачальник має доставляти до закладів продукцію двічі на тиждень, що, на думку чиновників, і спричинило таку суттєву відмінність вартість м’яса за договором до вартості м’яса у магазинах чи для інших замовників.

Поки філе курятини в “Сільпо” коштує 150 грн, освітяни хотіли її купувати по 220

“У загальну вартість учасники процедури закладають не лише ціну самого товару, а й логістичні послуги, супутні витрати тощо. Потрібно враховувати, що постачальник будь-якої продукції в садочки міста робить доставку протягом одного року два рази на тиждень у 53 навчальні заклади міста Черкаси”, – зазначають освітяни у своїй заяві.

Крім того, департамент зазначає, що процедура, у межах якої укладений скандальний договір, була відкритою і у ній міг взяти участь будь-хто з охочих, але було подана лише одна пропозиція – від майбутнього переможця товариства “Каштан-плюс”.

Варто зазначити, що протягом багатьох років низка суб’єктів господарювання намагалася зламати монополію товариства “Каштан-плюс” на постачання продуктів харчування, втім натикалася на адміністративні перепони у вигляді дискримінаційних вимог до учасників, а також інших рішень не на користь потенційних конкурентів “Каштан-плюс”, про що систематично писали “18000”. Нині ж умови тендерної документації оскаржені не були, втім учасників також не виявилось.

Також додамо, що логістична та складська компонентна ціни присутня і в інших подібних закупівлях бюджетних та комунальних установ, ціни з якими порівнювали “18000” у своїх матеріалах і доставка курятини до дитячих садків Черкас не є унікальним технологічним процесом, який є складнішим, скажімо, за доставку аналогічного продукту до інфекційної лікарні Мирнограда Донецької області, де ціна аналогічного м’яса менше 200 гривень за кілограм.

Попри виправдання та пояснення, департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради також повідомив про підписання додаткової угоди з постачальником, відповідно до якої ціна м’яса знижена.

Угода вже опублікована у системі “Прозорро”, де нова вартість курячого філе становить 199 гривень за кілограм. Різниця вартості договору після оприлюднення інформації журналістами та її поширення може скласти понад 2 млн гривень. Замість майже 24 млн за м’ясо департаментом може бути сплачено 21,6 млн гривень.

Як повідомляв “18000”, керівник черкаської поліції звільняється.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі
4 Коментарі
  1. Освітяни і управлінці,це абсолютні різні верстви освітян! Освітянські чиновники,це аж ніякі освітяни!Не ображайте освітян!

    1. Дуже складна логістика, двічі на тиждень у Будищах взяли і по дитячих садках розвезли. Навіть власних холодильників не треба.

  2. А у магазинів логістики немає. До них кури летять самі.

  3. Воно то так, але якби поставка здійснювалась щомісячно. А якщо декілька раз на тиждень і у різні заклади – то вартість доставки потягне велику суму: наприклад, при нинішній вартості дизелю – собівартість проїзду 1км по місту близько 7 грн./км, а ще ж амортизація..

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *