Депутатам пропонують збільшити порції черкаським школярам

Із нового навчального року в Черкасах має зрости якість харчування окремих категорій школярів. На це в 2020-ому році в міському бюджеті мають передбачити близько 27 млн грн. 

Про це йдеться в проєкті рішення Програми організації харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності міста Черкаси на 2022-2024 роки, за затвердження якої мають проголосувати депутати.  

Згідно з проєктом рішення, Програма продовжує безкоштовне одноразове харчування для дітей категорійних груп. Це – близько 3 тисяч школярів. Однак, якщо раніше фінансування із міського бюджету дозволяло покрити лише 43% калорійних норм харчування, то з наступного року має покривати його стовідсотково. 

Також має зрости і якість харчування категорійних дітей. Зокрема, буде встановлено обмеження щодо споживання продуктів, які містять сіль, цукор і жири. Натомість у щоденному раціоні учнів мають бути такі продукти як злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти, один раз на тиждень – риба морська, два рази на тиждень – м’ясо.

Такі зміни в меню зумовлять і підвищення його вартості, яка становитиме:

  • 22,53 грн для однієї дитини категорійної групи, віком від 6 до 11 років;
  • 26,23 грн для однієї дитини категорійної групи, віком від 11 до 14 років;
  • 28,18 грн для однієї дитини категорійної групи, віком від 14 до 18 років.

Окрім категорійних дітей, Програма передбачає й одноразове безкоштовне харчування учнів 1-4 класів. Вартість харчування для них становитиме 11,38 грн.

Як розповіла в коментарі “18000” заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна, на яку покладено контроль виконання Програми, вартість одноразового харчування для категорійних дітей покриватиметься за рахунок міського бюджету та не передбачатиме співфінансування батьків. Так, на наступний рік вона становитиме близько 27 млн грн. 

– Раніше категорійних дітей ми харчували десь до 50% від порції, тоді як зараз це буде 100%, – пояснює Анастасія Чубіна. – Черкаси розробили своє авторське меню, яке відповідатиме новому порядку організації харчування. Воно діятиме для категорійних дітей, оскільки закон передбачає харчувати їх на 100% порції. Це буде певна компіляція з авторських страв, меню Євгена Клопотенка й інших збірників рецептур. Над новим меню працювала група технологів і зараз воно проходить погодження Держпродспоживслужбою. Меню буде презентовано, думаю, на наступному тижні. Для дітей 1-4 класів ми розробляємо меню, виходячи з того бюджету, який у нас нині є. 

Харчування яких категорій дітей буде відбуватися за рахунок коштів міського бюджету: 
  • дітей-сиріт; 
  • дітей, позбавлених батьківського піклування; 
  • дітей із особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах); 
  • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”; 
  • учнів закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення; 
  • дітей із числа внутрішньо переміщених осіб;
  • дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; 
  • дітей із числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; 
  • осіб інших категорій, визначених законодавством та/або рішенням органу місцевого самоврядування;
  • дітей із родин, які опинилися в складних життєвих обставинах;
  • дітей із сімей учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил;
  • одноразове харчування учнів 1-4 класів, які не належать до пільгових категорій буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету відповідно до доведеного фінансового ресурсу. 
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *