Доля прикордонників із острова Зміїний та ротація на ЧАЕС: головні події 32-ої доби війни

Розповідаємо про основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

ЧЕРКАЩИНА

Сьогодні день на Черкащині пройшов без повітряних тривог. Неспокою додавав лише рвучкий вітер, що навіть зніс білборд.

Область продовжує слугувати тилом для “гарячих” точок України та приймати внутрішньо переміщених осіб. Так, за минулу добу Черкащина транзитом прийняла майже 2 тисячі переселенців.

Спокій у нашій області гарантують і черкаські військові, які нині перебувають на передовій та потребують надійної підтримки. Зокрема, військові 93-ої бригади “Холодний Яр”, які розбили окупантів у Тростянці, потребують реанімобіль. Транспорт уже знайшли за кордоном, а черкащан просили допомогти зібрати кошти на його придбання. І знову наш народ показав свою згуртованість: зібрати кошти вдалося за 5 годин. А зібраної суми вистачить на придбання відразу двох автівок.

УКРАЇНА

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський уперше від початку війни дав інтерв’ю російським ЗМІ. Йдеться про “Медузу”, “Дождь” та “Коммерсант”. Інтерв’ю видання обіцяли опублікувати сьогодні ввечері без цензури. Водночас сьогодні ж Роскомнагляд заявив, що вимагає в російських ЗМІ відмовитися від публікації цих матеріалів. Щодо самих указаних видань розпочато перевірку для “визначення ступеня відповідальності та вжиття заходів реагування”.

Додамо, в інтерв’ю російським ЗМІ Володимир Зеленський розповів про долю українських прикордонників із острова Зміїний. За його словами, частина військових загинула, а частину взяли в полон. Тих, хто був у полоні, уже обміняли.

Тим часом на Чорнобильській атомній електростанції, яку захопили російські військові, вдалося провести ротацію персоналу, який перебував у заручниках окупантів від початку війни. Людей замінили на добровольців із числа персоналу.

У Львові, де вчора російські окупанти завдали два ракетні удари по промисловим об’єктам, лише сьогодні вранці вдалося ліквідувати пожежу на території одного з них. Вогонь, який спалахнув 26 березня о 16:30 ліквідували сьогодні о 06:49.

Фото: ДСНС України. Ліквідація пожежі у Львові

Фото: ДСНС України. Ліквідація пожежі у Львові

Також сьогодні стали відомі наслідки звільнення українськими військовими, серед яких і “холодноярівці”, Тростянця. Як інформують Сухопутні війська України, через розгром окупанта – Кантемирівської танкової дивізії – застрелився командир 13-ого танкового полку, який входить до складу цієї дивізії.

За рахунок окупантів продовжує поповнюватися “автопарк” українських військових. Так, бійці оперативного командування “Північ” знищили колону окупантів і захопили дві ворожі вантажівки “Урал” моделі “Торнадо-У”.

Водночас поповнюється в Україні не лише “автопарк” ЗСУ, а й бюджет. Так, у Києві поступово відновлює роботу бізнес: у місті працює вже понад 650 продуктових магазинів, 300 кав’ярень, 360 СТО та 185 перукарень. Крім цього, Україна почала експортувати зерно в Європу залізницею.

Фото Андрія Пінчука

Триває і процес перемовин між Україною та росією. Сьогодні голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що наступний раунд перемовин офіційних делегацій відбудеться у Туреччині 28-30 березня.

СВІТ

Світ продовжує підтримувати Україну як морально, так і фінансово. Зокрема, уряд Британії виділяє пакет обсягом 3 млн фунтів стерглінгів на підтримку українських науковців, а також призупиняє співпрацю з російськими університетами і компаніями, що стратегічно важливі для російської влади.

Для підтримки українців об’єдналися й музиканти всього світу: сьогодні відбувся благодійний телемарафон-концерт “Save Ukraine”, який транслювали у 20 країнах. Участь у ньому взяли близько 50 артистів, серед яких Imagine Dragons, Bastille, Fatboy Slim, Salvador Sobral, BrainStorm, Netta, Nino Katamadze та низка представників української сцени. Під час і після трансляції телемарафону проходить збір коштів на гуманітарну допомогу Україні.

Акція вшанування пам’яті загиблих у Маріуполі відбулася сьогодні в Будапешті біля меморіалу “Взуття на березі Дунаю”, який вшановує пам’ять угорських євреїв, безжально знищених нацистами. Поруч із бронзовою скульптурою з’явилося 300 пар ношеного взуття у пам’ять про щонайменше 300 українців, яких убила російська авіабомба, скинута на сховище драматичного театру в центрі Маріуполя.

Фото Дмитра Кулеба

Продовжується цифрова блокада росіян, що спричинена не лише санкціями, а й дією уряду рф, що має меті обмежити свободу слова громадян. Так, жителі росії не зможуть публікувати нові відео у TikTok навіть через VPN.

Хроніку минулої доби війни читайте ТУТ.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *