Монети, персні, посуд: на Замковому узвозі проводять розкопки перед будівництвом (ФОТО)

На Замковому узвозі, де компанія “Надія” планує проводити житлову забудову, тривають археологічні розкопки. Тут науковці знаходять уламки посуду, монети, персні, поховання, датовані ХVI-XVIII століттями.

Про це повідомляє кореспондент “18000”.

Археологічні роботи тут стартували два тижні тому. Їх проводить черкаська експедиція Інституту археології НАН України.

— Роботи проводяться на території “нижніх Черкас”, так званий черкаський Поділ. Зазвичай розкопки проходили у “верхньому місті”. Знаходимо матеріали ХVI-XVIII століть. Ця територія була густо населена. Вона розташована між двома замками: литовським і польським, — розказує старший науковий співробітник Дмитро Куштан.

Серед знахідок — уламки посуду, монети польські та російські, перстень XVIII століття. Також виявлено чотири поховання, які вірогідно відносяться до Троїцької церкви, яка була тут у ХVІІ столітті.

Археологи зазначають, знахідки опрацюють і передадуть в музей. Відзначають, що копають глибоко: роботу ускладнюють ґрунтові води. Додають, якщо знайдуть підмурки церкви, можливо, на цій території облаштують музей.

Зазначимо, що археологічні розкопки – це фактичний початок процедури майбутньої забудови цієї ділянки.

Минулого року в грудні очільник міста Анатолій Бондаренко продемонстрував кінцевий варіант забудови по вул. Гагаріна, 60.

Згодом після публікації відповідного проєкту забудови міським головою Черкас зареєстрували петицію про недопущення реалізації забудови. За рекордно короткий термін петиція отримала понад тисячу голосів містян.

Потім прокурори Черкаської окружної прокуратури подали до суду позов про скасування наказу про затвердження забудовнику містобудівних умов та обмежень для будівництва житлових будинків.

А у міській раді надали доручення директору департаменту архітектури та містобудування Артуру Савіну підготувати та подати на розгляд виконавчого комітету проєкт рішення про скасування наказу про видачу містобудівних умов та обмежень на забудову ділянки під Замковою горою.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE 

коментарі
4 Коментарі
  1. Що? Вже ж вирішили, що не будуть будувати. Хіба не п’є де будувати?! Один нормальний оглядовий майданчик!!! Я не хочу дивитись на дахи чи у вікна будинків. Коли ж ви набудуєтесь уже??

    1. А де всі активісти, депутати, екс-голови Черкаської ОДА. Журналісти тепер теж лише освітлюють події? Де ваша позиція 18000? Черкаський комітет захисту Замкового Узвозу? Чи ви вважаєте, що під час війни на інше можна закрити очі?

  2. Завдання Савіна в архітектури – захищати культурну і історичну спадщину…немає слів..коли ж ці люди будуть відповідати?????

  3. Коли вони вже втопляться?.. Замість того щоб будуватися в напрямку Руської Поляни/Геронимівки/Червоної Слободи та приєднати їх до міста з відповідними розвитком транспортного сполучення, роблять х.з. що. Відчуваю що рано чи пізно й до забудови самогг Дніпра чи його островів дійдуть.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *