На Черкащині розробляють регіональний план управління відходами до 2030 року

Черкаська область посідає 12 місце в Україні за обсягом утворення відходів.

Про це на колегії ОДА заявив очільник області Олександр Скічко.

Він зазначив, що щорічно область виробляє 0,3 млн тонн відходів, які захоронюють на полігонах і сміттєзвалищах. 

Нині лише у 8 % населених пунктах області запроваджено роздільний збір відходів.

– Практично 80% – це відходи від підприємств сільського господарства. Ще понад 16% – від підприємств житлово-комунального сектору. Решта – промислових підприємств та інших секторів. Якщо говорити про небезпечні відходи, то це питання ще більш-менш врегульоване. Із відходами житлово-комунального господарства маємо проблеми, – зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева.

Вона повідомила, що нині вже проведено роботу щодо паспортизації місць захоронення відходів – це 21 полігон. Інші сміттєзвалища, за словами посадовиці, є несанкціонованими.

– Вони не відповідають вимогам. Їх потрібно вже давно закривати. Лише 197 із цих сміттєзвалищ мають державні акти на право користування землею під існуючі об’єкти, – розповіла Звягінцева.  

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко виступив із ініціативою до кінця року слід затвердити регіональний план управління відходами до 2030 року. Його нині розробляють. За словами обласного керманича, потенційний інвестор повинен мати інформацію щодо кількості сміття та його морфології.

– Кожна територіальна громада вирішити це питання самостійно не зможе. Прошу долучитися до цього й місто Черкаси. Візьмімо два місяці на створення таких робочих груп, які зберуть і систематизують цю інформацію, – зазначив очільник області.

Окрім того, він попросив голів ОТГ вжити заходів щодо недопущення захоронення неперероблених побутових відходів і впровадження роздільного збирання небезпечних і вторинних відходів від населення. Також голови громад мають забезпечити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на місцях та утворити постійно діючі комісії з питань поводження з безгосподарськими відходами в тих територіальних громадах, де їх досі немає. 

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Скільки можна цю тему мусолити? 3 рази приїжджали потенційні інвестори. Зотіли побудувати сміттєпереробний завод. Сіли за круглий стіл із мером, побалакали та й на цьому усе. Бо, мабуть, не вигідно. Не із цим мером. Він гальмує такі проекти.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *