На полях Черкащини сіють менше озимих культур, ніж торік

Трактор

Фото: Суспільне

Частина фермерів на Черкащині відмовилася від посіву озимих. Серед причин — брак опадів та проблеми зі збутом у 2023 році. Утім деякі сільгоспвиробники поля засіяли, хоча з запізненням.

Про це пише Суспільне.

Агроном з Черкащини Юрій Стоянов розповів, що у 2022 році на полях ріс ярий ячмінь. Цьогоріч сіють у суху землю.

– Просто садимо не для того, щоб заробить і продати зерно, а задля власних потреб, щоб нам вистачило зерна, яке ми виростимо для годівлі тварин. Земля суха і ми сіємо в суху землю і очікуємо опадів, – розповів Юрій Стоянов.

За його словами, ситуація на ринку збуту нестабільна.

– У 2023 році на будь-якій культурі можна отримати збитки. Наша задача –  знайти вихід, щоб не бути в мінусі, а щоб хоч щось заробити, – пояснив агроном.

Сівба

Фото: Суспільне

Процес підготовки до засівання поля триває в кілька етапів.

– Спочатку готуємо зерно: провіюємо, щоб не було ніякого сміття, щоб це не забивало сівалку, потім протруюємо його, щоб не нападали шкідники і потім, як зараз, на готову землю виїжджаємо і сіємо, – розповів тракторист Владислав Шинкаренко.

За словами директора департаменту агропромислового комплексу області Романа Косенка, цього року озимі планують засіяти на 207 тисячах гектарів. Це на сім тисяч гектарів менше ніж торік.

– Сезон розпочався трішки пізніше, адже все-таки в серпні було дуже мало дощів, тому аграрії не могли вчасно посіяти, але була практика у 2015-му році: так само був довгий шлях посівної. Це призвело до не таких сходів. У рослин не така була сильна коренева система, але завдяки тому, що повернулося тепло, і воно було до майже грудня, тому рослини вегетували у 2015-му році до 28-го грудня, – пригадав чиновник.

Трактор у полі

Фото: Суспільне

Нагадаємо, черкаський синоптик розповів, яку погоду очікувати в перший тиждень листопада.

Хочеш читати більше позитивних новин на “18000”? Чи, можливо, більше розслідувань? Розкажи нам, чого тобі бракує в контенті нашого медіа – пройди анонімне опитування. Кілька хвилин твого часу = великі зміни для нас

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *