“Подумають, що всі такі”. Депутати не захотіли слухати слідчих, які розслідують схеми з комунальним майном

Депутати Черкаської міської ради на черговій сесії не стали розглядати протокольне доручення свого колеги про заслуховування слідчих, які розслідують кримінальну справу, пов’язану з діяльністю комунальної прокладки “Черкасиінвестбуд”.

Про це пише “18000”.

Із відповідною пропозицією виступив депутат міської ради Сергій Шмиголь під час розгляду питання про припинення права постійного користування земельною ділянкою КП “Черкасиінвестбуд” по вулиці Героїв Дніпра, 4. Цю землю комунальники отримали у 2021 році та вже за два роки на ній було зведено житловий будинок комерційною структурою. Замовником будівництва нібито виступали комунальники, втім по факту бенефіціарами є комерційне товариство, зареєстроване у місті Хмельницький.

Подібні дії можуть мати ознаки збагачення за рахунок публічного майна, коли його розподіляють у непрозорий спосіб та без врахування інтересу громади. 

За фактами діяльності цього комунального підприємства та ймовірних зловживань триває розслідування, слідчим органом якого є Державне бюро розслідувань. Інформація про це є у відповіді виконуючого обов’язки директора КП “Черкасиінвестбуд” на інформаційний запит “18000”. Саме слідчими ДБР вилучена частина документації. 

Водночас у необхідності заслуховування представників ДБР під час сесії міської ради засумнівався представник фракції “За майбутнє” та очільник комунального підприємства КП “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась.

– Це питання правової позиції. Державне бюро розслідування має чіткі повноваження і у нього немає повноважень розслідувати земельні питання, питання виробничої діяльності. Почитайте повноваження цього органу: це зловживання правоохоронних органів, дії посадових осіб певного рівня. Давайте будемо у якихось правових позиціях. Коли порушена кримінальна справа, то ніхто не має права її коментувати чи давати якісь пояснення. Давайте не будемо смішними, – сказав Павло Карась.

Крім того, паралельно з промовою Карася пролунала репліка секретаря міської ради Юрія Тренкіна: “Подумають, що всі такі”, коли йшлось про “правову позицію”. Також  депутат міської ради від фракції “За майбутнє” Володимир Тронц двічі намагався віджартуватися репліками про те, що це компетенції не ДБР, а “ФБР”. Всі ці депутати зі свого боку голосували за передачу земельних ділянок КП “Черкасиінвестбуд” в обхід конкурентним процедурам та торгам. Врешті доручення Шмиголя не було поставлено на розгляд. 

Зазначимо, що у реєстрі судових рішень можна знайти ухвалу Печерського районного суду міста Києва про проведення обшуків у приміщеннях Черкаської міської ради за клопотанням слідчих Державного бюро розслідувань. Вони вивчали діяльність КП “Черкасиінвестбуд”, зокрема, і в частині передачі земельних ділянок місцевому забудовнику ПП “Надія”, власником якого є Андранік Казарян. Ухвала датована 22 лютого 2022 року. Крім того, факт існування такого провадження “18000” підтверджували в ті дні і в пресслужбі Державного бюро розслідувань, повідомляючи про те, що вивчають ймовірну причетність до злочину підслідних їм осіб. 

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру».

Нагадаємо, підозрюваний у привласненні коштів під час укладання плитки без тендера утеплить школу за 1,8 млн грн.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *