“Село. Кроки до розвитку”: підбито підсумки проєкту партнерста

24 підприємці із Черкащини та Вінниччини отримали цьогоріч фінансову та менторську підтримку, ставши переможцями конкурсу мікрогрантів “Село. Кроки до розвитку”. Його було реалізовано в межах проєкту “Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва”.

Ініціативу втілили в межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку” в партнерстві з БФ “МХП-Громаді” та Агенціями регіонального розвитку Черкаської та Вінницької областей.

Підсумки проєкту підбили днями в Черкасах.

За результатами конкурсу “Село. Кроки до розвитку” підтримку у вигляді грантових коштів та нових знань отримали 24 переможці. Зокрема, йдеться про 13 підприємців із Черкащини та 11 – із Вінниччини.

За словами керівниці проєкту Катерини Лісіченко, було підтримано 11 новостворених підприємців та 13 тих, хто вже працював раніше.

Катерина Лісіченко

– Йдеться про проєкти в 22 селах та малих містах Черкаської та Вінницької областей. Підприємці-переможці, зокрема, працюють в агросекторі, займаються вирощуванням худоби, бджільництвом, розвитком зеленого туризму, легкої промисловості, виготовленням продуктів харчування, наданням послуг з ремонту, – зазначила Катерина Лісіченко.

Директорка БФ “МХП – Громаді” Тетяна Волочай відзначила, що конкурс мікрогрантів було започатковано для того, аби навчити людей не боятися започатковувати свій бізнес та долати страхи, пов’язані з цим. Ще одна ціль – попередити трудову міграцію, аби жителям сіл не доводилось виїжджати за кордон у пошуках роботи.

– Ми відібрали найкращі проєкти та надали підтримку у вигляді гранту в 50 тисяч грн на започаткування власної справи або її розвиток, – розповіла Тетяна Волочай. – Ці підприємці не тільки отримали кошти, а й мали змогу навчатися та отримати індивідуальну консультацію від менторів, змогли навчитися писати бізнес-плани та стати більш фінансово грамотними.

У результаті реалізації проєкту вигоду отримали 24 домогосподарства та понад 70 осіб непрямих вигодонабувачів, які є членами цих сімей.

Тетяна Волочай

Загалом фінансовий внесок “МХП – Громаді” в розвиток проєктів-переможців цьогоріч склав майже 700 000 грн. Кошти ПРООН – 620 000 грн. Кошти Агенцій – 200 000 грн.

Зі слів спеціалістки з розвитку програми, відділ Інклюзивний розвиток, розбудова та відновлення миру, ПРООН Марії Гуцман, усі проєкти, що здобули перемогу в конкурсі, є екологічними, сталими та покликані створювати нові робочі місця, а підприємцям, яким вже вдалося розпочати власну справу, не варто зупинятися на досягнутому.

Марія Гуцман

– Ті підприємці, яких ми побачили, готові навчатися та відкриті до всього нового, – зазначила Марія Гуцман. – Заохочую переможців слідкувати за сайтом та сторінками ПРООН у соціальних мережах, де можна знайти інформацію про наші ініціативи та фінансові можливості для продовження розвитку.

Підтверджує готовність до вивчення нового підприємець із Вінниччини Дмитро Поліщук, чия широкопрофільна майстерня на селі стала одним із проєктів-переможців конкурсу мікрогрантів.

За словами Дмитра, він починав свою справу із ремонту взуття, однак згодом зрозумів, що попит на цю послугу зменшується, а тому швидко розширив спектр діяльності.

– Довелося перепрофілюватися: не тільки ремонтувати взуття, а й точити ножі та ножиці, виготовляти ключі, – розповів підприємець. – За надані грантові кошти я придбав обладнання, на яке не вдалося б швидко назбирати. Це станок для виготовлення дублікатів ключів високої точності, що нині коштує 30 тисяч грн, а також обладнання для розтяжки халяви на взутті.

Директорка Вінницької агенції регіонального розвитку Наталія Гижко резюмує, що опісля моніторингових візитів до переможців конкурсу для неї стало відкриттям те, наскільки якісні послуги надають в селах.

Наталія Гижко

Додамо, “Село. Кроки до розвитку” – не перша співпраця БФ “МХП-Громаді” та Черкаської агенції регіонального розвитку із ПРООН. Так, торік завдяки партнерству на Черкащині вдалося створити три громадські майстерні.

– Підтримані  торік  громадські майстерні були успішним пілотом. Вони дали можливість іншим громадам переконатися, що це успішне залучення коштів для реалізації своїх можливостей, – зазначила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Любов Ропало

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини