Таємне оточення державної аудиторки продає коштовні підгузки черкаським інтернатам

Обкладинка розслідування

Директорка Смілянського психоневрологічного інтернату Тетяна Мороз 5 жовтня підписала додаткову угоду про збільшення вартості підгузків для дорослих, які в її заклад постачає черкаський підприємець Олександр Петров. Тепер вартість підгузків суттєво перевищує ринкові – Петров має тісний зв’язок із чиновниками, які б мали перевіряти такі закупівлі.

Про це йдеться у черговому розслідуванні “18000”.

Найдорожчі підгузки в Україні

На початку 2023 року Петров став переможцем відкритих торгів і здобув право постачати 600 упаковок підгузків для дорослих у Смілянський психоневрологічний інтернат. Відповідно до результатів торгів загальна вартість договору склала понад 550 тисяч гривень, а вартість однієї пачки підгузків із 30 штук становила 855,5 гривень за модель Super Seni large 3 та 895 гривень за пачку Super Seni extralarge 4.  

Уже в жовтні між підприємцем і закладом було підписано додаткову угоду, відповідно до якої ціна на товар зросла і склала 940 та 970 гривень за одну пачку відповідно до зазначених вище назв. Підставою для зростання ціни став лист від дистриб’ютора, який повідомив про нібито зростання вартості продукції у виробника. Жодних інших доказів реального коливання ціни на ринку опубліковано у системі не було. Знайти дорожчі пропозиції у системі “Прозорро” “18000” не вдалося.

Водночас інші подібні соціальні заклади в інших регіонах України продовжили купувати такі підгузки за нижчими цінами. Зокрема, на Донеччині у цей же період подібні підгузки купують за 750 та 740 гривень за пару. За такою ж вартістю їх купують і в Івано-Франківській області. Зазначимо, що там їх постачає інший черкаський підприємець Олег Силка, який надає ту ж саму групу товарів, що і Петров, і фактично з ним формує монополію у соціальний закладах регіону. 

Приклад закупівлі

Відповідно до аналізу закупівель у системі “Прозорро” підгузки, які Петров та Силка постачають у заклади на Черкащині, на 10-20 % дорожчі за аналогічні, що Силка продає у інших регіонах. Водночас договори з обома підприємцями укладають на Черкащині переважно без конкурентних процедур або ж з суттєвим обмеженням кола потенційних учасників. Зокрема, уже у жовтні між Силкою та Гельмязівським психоневрологічним інтернатом було укладено договір на постачання підгузків за ціною у 930 гривень за пачку. 

Зазначимо, що Петров та Силка ніколи не беруть спільну участь у відкритих торгах, втім разом подають пропозиції, якщо йдеться про запит ціни з боку замовника.  

Хто такий Петров?

Як вдалося з’ясувати редакції “18000” під час розслідування, підприємець Олександр Петров, який постачає одні з найдорожчих підгузків в Україні, є цивільним чоловіком чиновниці Державної аудиторської служби Оксани Довганюк. Донедавна вона очолювала відділ контролю у соціальній сфері та культурі Управління Північного офісу державної аудиторської служби в Україні у Черкаській області. Її було оперативно переведено на іншу посаду під час створення розслідування “18000”. 

Водночас Петров уклав із фактично підконтрольними Довганюк закладами понад 600 угод на постачання різних товарів на 17 млн гривень. Чиновниця проживає спільно із Петровим протягом багатьох років, що підтверджують їхні сусіди.

Більше деталей у нашому розслідуванні:

Також дивіться: Доброго вечора, ми з-за кордону. Де живуть та ким працюють провінційні “мільйонери”?

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *