Терміну “обмежено придатний” уже не існує

Військовий квиток

Відсьогодні військово-лікарська комісія не використовуватиме термін “обмежено придатний” щодо військовозобов’язаних. Тепер за висновком ВЛК людина може бути придатна до служби або непридатна. 

Про це пише “18000” з покликанням на “Радіо Свобода”.

Так, 4 травня, стають чинними зміни до наказу Міноборони №402, що регламентує роботу військово-лікарських комісій.

Головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями “непридатний” та “обмежено придатний” (а також “обмежено придатний” чи “придатний”).

Також у багатьох випадках формулювання “обмежено придатні” до служби за умов воєнного стану замінили на таке: “Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони”.

Людина з таким записом у військовому квитку може бути мобілізована, якщо у війську є потреба в поповненні саме цих підрозділів.

Чоловіки від 18 до 60 років, які до цього мали статус “обмежено придатний”, тепер повинні знову пройти ВЛК. Це потрібно зробити до 4 лютого 2025 року. Медкомісія повинна буде дати висновок: або придатний, або непридатний. Але сама придатність поділятиметься за категоріями:

  • повністю придатний;
  • придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, звʼязку, оперативного забезпечення, охорони;
  • придатний за окремими спеціальностями (наприклад, сюди належать кандидати на вступ до вищих військових навчальних закладів);
  • придатний для виконання специфічних завдань.

Дивіться розбір закону про мобілізацію з черкаським юристом Андрієм Вовком: 

Також читайте: У Черкасах на дорогах “уточнюють дані” у водіїв.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *