У Черкасах двом пацієнтам одночасно трансплантували нирки від посмертного донора

Фото зі сторінки Черкаського обласного онкодиспансеру

Черкащанин врятував життя двох пацієнтів, ставши для них посмертним донором нирок. Забір органів відбувся 5 лютого в Черкаській обласній лікарні, тоді як трансплантація – в обласному онкологічному диспансері. 

Як розповів у коментарі “18000” директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило, донором став черкащанин, який перебував у стані глибокої коми. Після констатації в чоловіка смерті мозку його рідні дали згоду на донорство. 

– Діагностика смерті мозку проходить двічі з певним інтервалом часу. Якщо вона була виконана й констатовано смерть мозку – коли функціонування серця й легень відбувається виключно за рахунок ліків і ШВЛ – людину мають або відключити від апарату ШВЛ, або, як альтернатива, за згоди родичів вона може стати донором, – розповідає Віталій Шило. – І лише після письмової згоди рідних, яка вноситься до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ, – ред.), запускається трансплантаційний процес. 

Після запуску трансплантаційного процесу до ЄДІСТ вводять дані донора, що допомагають системі підібрати реципієнта, якому найбільше підійдуть органи. Так, для черкащанина це стали 52-річна жінка з Драбова та 29-річний  хлопець із Черкас, які перебували в листі очікування й потребували нирок. До цього пацієнти тривалий час перебували на гемодіалізі: 12 та 8 років відповідно. 

Фото зі сторінки Черкаського обласного онкодиспансеру

– Ці пацієнти найбільш підійшли до донора за показниками сумісності. В обласній лікарні також були пацієнти, які потребували нирки, однак показники тесту cross-match (визначення сумісності реципієнта та потенційного донорського органу, – ред.) були трохи гіршими, – пояснює Віталій Шило. 

Відразу після визначення реципієнтів бригада медиків приступила до забору органів. Операцію проводили на базі Черкаської обласної лікарні разом із медиками онкологічного диспансеру. У донора вилучили дві здорові нирки. Далі органи транспортували до Черкаського онкодиспансеру.

За словами завідувача обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Романа Морару-Бурлеску, трансплантація нирок відбувалась одночасно для двох реципієнтів. Безпосередній процес пересадки органів тривав понад 3 години.

– До цього жінка, якій трансплантували нирку, рік перебувала в листі-очікування в онкодиспансері та ще три роки – в листі очікування в Білорусі. Хлопець, який отримав другу нирку, в листі очікування перебував близько року, – розповів Роман Морару-Бурлеску. 

Нині стан обох пацієнтів – стабільний, а їхні нирки працюють. Водночас медики наголошують: остаточно зробити висновки, наскільки добре “прижилися” органи, можна буде згодом.  

– Перший місяць після трансплантації, а особливо перший тиждень – це найбільш уразливий термін, коли може відбутися гостре відторгнення органу. Тому зараз досить складно робити прогнози, однак на сьогодні все йде в штатному режимі, – зазначив Роман Морару-Бурлеску. 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Уперше черкаські й кропивницькі медики здійснили трансплантацію, поєднану з методом тотального опромінення

Новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *