У коштовну реконструкцію госпіталю на Черкащині знову вшили скандальне обладнання, але менше

Медзаклад

Фото тематичне

Департамент капітального будівництва Черкаської обласної військової адміністрації оголосив повторні торги на закупівлю робіт із реконструкції одного з місцевих медичних закладів. Вартість робіт оцінили у понад 60 млн гривень, а серед потрібного обладнання знову виявилась продукція скандального бренду, який фігурував у розслідуваннях “18000”.

Про це пише медіа “18000”.

Яке обладнання можуть купити в медзаклад?

25 жовтня обласні чиновники оголосили про повторну закупівлю робіт через розірвання договору із попереднім підрядником. Як зазначили у додатковій угоді, підрядник – місцеве підприємство “АМТ- ГРУПП”, не впорався із виконанням визначеного ним календарного графіка виконання робіт. Це і стало причиною розірвання договору у понад 100 млн гривень. Із цих коштів, як зазначено у системі “Прозорро”, підрядник встиг освоїти лише дещо більше 10 мільйонів гривень. Нові роботи проєктанти оцінили у 65 млн гривень.

І у першому, і в другому проєктах присутнє медичне обладнання. У першому випадку йшлося про продукцію переважно скандального бренду “Vizion. Відповідно до розслідування “18000”, цей нібито польський бренд контролюють українці, використовуючи дешеву продукцію китайського виробництва, на яку клеять власні торгові етикетки. Після цього ціна товарів зростає подекуди у майже десятки разів і саме таке обладнання планували купити для реконструкції цього медичного закладу на десятки мільйонів гривень.

Про обладнання “Візіон” – у розслідуванні

Як стало відомо “18000”, обласна військова адміністрація відмовилася від закупівлі цього обладнання. Проте у новій кошторисній документації, що розміщена у системі “Прозорро”, досі є позиції, які можуть свідчити про бажання купити саме це обладнання. Зокрема, у кошторисі є запит на постачання майбутнім підрядником “Vzn medbike”, а також низки апаратів від бернду “Zepo”.

Як свідчить розслідування “18000”, саме на товари китайського бренду “Zepo” переважно клеїли свої етикетки нібито виробники бренду “Vizion”. Окрім того, у кошторисі є ще низка позицій різних товарів, які мають свої “еквіваленти” у коштовній лінійці бренду “Vizion”. 

Подання пропозицій майбутніми виконавцями будівельних робіт і, відповідно, постачальником медичного обладнання триватиме до 9 листопада. Після має відбутися аукціон, тоді стане відомо, за якою ціною запропоновано повторно відповідні медичні апарати.

Доповнено. Згодом у Черкаській ОВА “відхрестилися” від сумнівного медобладнання, у коментарі “18000”  розповіли про економію бюджетних коштів:

– За результатами скоригованого проєкту, замінено обладнання фірми “Vizion” на обладнання виробництва Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів і США. Також переглянули цінові пропозиції на обладнання. Їх зменшили з 48 613,0 тис. грн до 22 495,2 тис. грн. Це призвело до економії бюджетних коштів, – прокоментували у пресслужбі ОВА.

Медичне обладнання та кримінальні справи

Зазначимо, що Черкаським господарським судом призначено експертизу у справі за позовом постачальника обладнання до Черкаської міської ради, а також місцевої консультативно-діагностичної поліклініки, що планувала придбати цих товарів на суму у майже 30 млн гривень.

Суд просить, аби експерти визначили, чи справді на товарах від нібито бренду “Vizion” присутнє маркування інших торгових марок та брендів. Натомість постачальники цього обладнання подали апеляційну скаргу на ухвалу черкаських судів, якою призначена відповідна експертиза. Скарга має бути розглянута столичними суддями 29 жовтня.

Крім того, кримінальну справу щодо ймовірного привласнення коштів під час закупівлі цього обладнання медиками Черкаської міської ради розслідують детективи Бюро економічної безпеки.

Також за ґратами може опинитися і керівник поліклініки, яка купувала це обладнання, Владислав Свириденко. Він поки не фігурує у справі безпосередньо закупівлі товарів “Vizion”, втім йому вручили спочатку підозру, а потім і обвинувальний акт у справі закупівлі коштовного масажера від компанії, пов’язаної із росіянами. Про це також розповідав “18000”. 

Про масажери від росіян у черкаській поліклініці

 Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Реклама МХП

коментарі
2 Коментарі
  1. Шановні журналісти! Правильна назва “Департамент будівництва Черкаської обласної ДЕРЖАВНОЇ адміністрації” (оскільки створений був задовго до війни) . Відкрийте, не полінуйтеся, офіційний сайт Черкаської ОВА, обо YouControl, там все це вказано. Навіть на Прозорро у розділі “Інформація про Замовників” ця інформація є.

  2. І які результати?
    Хто сидить???

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *