Із початку перебування Ігоря Табурця на посаді начальника Черкаської ОВА, тобто з березня 2022 року, у статусі його позаштатних радників побували 17 осіб, 11 з них радять голові області нині.
Більшість із цих людей – непублічні і маловідомі широкому загалу в Черкасах та області, за винятком хіба кількох осіб. Щодо частини з “радників” – наші співрозмовники в черкаській політиці обирають мовчання і додають про “ви ж розумієте”.
Розуміємо. З безпекових міркувань “18000” намагалися максимально відповідально поставитися до публікації цього матеріалу, і не вказувати в тексті всю відому нам інформацію, яка могла би потенційно нашкодити.
Були радниками начальника Черкаської ОВА
Олександр Скічко був радником голови ОВА з 2 березня 2022 до 6 червня 2023 року. На цю посаду він перейшов відразу з керівництва області після початку великої війни. Чим займався і за який напрямок відповідав Скічко-радник – невідомо, так само, як і причини, чому з цієї «посади» він пішов. Відомо лише про непрості стосунки Скічка із Табурцем після їхньої фактичної ротації місцями, які тим не менш не вилилися у скандали. Після відходу з адміністрації Скічко по суті попрощався з політикою і веде непублічне життя, займається бізнесом.
Черкаську ОВА він очолював з 29 січня 2021 до 1 березня 2022 року, до того був народним депутатом і одним з політичних кураторів регіону, який неофіційно впливав на призначення та звільнення голів обласної державної адміністрації.
Олександр Халамейдик був радником голови ОВА з 3 березня 2022 до 16 вересня 2022 року.
У 2018-2019 роках він подавав декларацію як військовослужбовець військкомату, зокрема у 2018 був заступником військового комісара Черкас. На місцевих виборах балотувався від «Черкащан» та «Слуги народу», обраним не був. До 2018 року був керівником ГО “Воїни АТО Черкащини”.
У 2023 році був обвинуваченим ДБР у створенні злочинної групи, яка за гроші переправляла за кордон військовозобов’язаних, вносячи їхні дані до системи “Шлях”. Згідно з матеріалами слідства, умисел у Халамейдика (у справі фігурує як заступник начальника ТЦК) виник у кінці літа 2022 року, тобто в час, коли він був радником голови адміністрації.
У червні минулого року обвинувальний акт щодо трьох осіб, серед яких Халамейдик, передано до суду. Нині справу слухає Соснівський райсуд Черкас. Останнє засідання відбулося у травні цього року. Суд зняв арешт із Toyota Land Cruiser 200, який фігурує в справі.
За інформацією “18000”, на сьогодні Халамейдик проходить службу в ЗСУ, із ТЦК пішов у 2022 році.
Віталій Коваль був радником із 14 березня 2022 до 16 вересня 2022 року.
Коваль у політичних колах області відомий насамперед як багаторічний перший заступник голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка. Нині він депутат Черкаської обласної ради та голова фракції «Європейської Солідарності».
Антон Царюк був радником із 17 березня 2022 до 18 вересня 2023 року.
Із радників Царюк пішов на посаду заступника голови, де нині курує напрями цивільного захисту, будівництва, житлово-комунального господарства, відновлення поруйнованої інфраструктури. Також він керує робочою групою «Прозорість та підзвітність» при ОВА.
До приходу в адміністрацію Царюк очолював Державну податкову інспекцію в Черкасах, а також Головне управління Державної податкової служби в Черкаській області. Загалом у податковій службі працював з 2004 року. До призначення начальником – був заступником.
Якщо всі вище перераховані люди досить відомі, як мінімум у суспільно-політичному середовищі, то ще про двох уже колишніх радників Табурця – інформації мінімум.
Наприклад, Олександр Жолобецький був радником з 4 квітня 2022 до 24 квітня 2023 року.
Згадка про людину з таким іменем є в сюжеті «Суспільного» про висадку дерев на Черкащині у жовтні 2022 року. Один з героїв сюжету – Олександр Жолобецький, який титрований «учасником акції». Участь у висадці також бере фактичний політичний куратор області, впливовий народний депутат від «Слуги народу» Олександр Завітневич.
Другий чоловік – Валерій Холоденко був радником трохи більше місяця – з 10 січня 2023 до 24 лютого 2023 року. Голова Черкаської обласної організації УНА-УНСО. Людина з таким іменем значиться керівником громадської організації “Спадок предків”. Також Холоденко є директором товариства «Сектор-П», засновниками якого є його дружина Людмила та вище згаданий екс-радник Олександр Халамейдик.
Також читайте: Скільки за пів року витратили на перевезення черкаських чиновників: мерія, ОВА та КП.
Чинні радники Табурця
Із цього списку відразу варто згадати насамперед Павла Карася.
Павло Миколайович є радником з 1 вересня 2022 року. Нині він депутат Черкаської міської ради від партії «За майбутнє» та директор стратегічно важливого комунального підприємства “Черкаситеплокомуненерго”.
За плечима Карась має багатий політичний бекграунд і досвід балотування від «Пора-ПРП», «Партії вільних демократів», «Черкащан». Він є депутатом друге скликання поспіль. ЧКТЕ він очолює із 2018 року, до того уже був керівником цього комунального підприємства з 2011 до 2012 року.
Із 31 жовтня минулого року Табурцю також радить Олексій Пєчніков.
Він тут партійний представник. У 2020 році на місцевих виборах Пєчніков був керівником обласного виборчого штабу «Слуги народу», нині він секретар обласної організації партії. До 2019 року Пєчніков був першим заступником голови Смілянської РДА. За непублічною інформацією, Пєчніков є креатурою Олександра Завітневича.
Євген Глущенко є радником з 18 березня 2022 року. Він бізнесмен та уродженець Одеси, де й зареєстрований як ФОП. Глущенко є керівником одеського будівельного консорціуму «ГРАДІТЕЛ ГРУП». Він чи не єдиний радник керівника області, якого можна побачити на фото зі сторінки Табурця у 2022-2023 роках.
Микола Коростильов є радником з 13 жовтня 2022 року. Нині він працює в департаменті фінансів Черкаської ОВА. До 2020 року був слідчим Черкаського районного відділення поліції.
Роман Солодкий – радник із 16 червня 2023 року. Віднедавна працює в департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОВА. Співзасновник низки підприємств з київською пропискою.
Вікторія Шепіль – радниця Табурця з 24 травня 2023 року. Вона є регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» До 2019 року працювала в обласному центрі зайнятості.
Наталія Байдюк є радницею з 2 жовтня 2023 року. Байдюк – кандидатка педагогічних наук, старша викладачка у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. На сайті ЧНУ інформували, що вона радить Табурцю щодо питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.
Олег Єрьомін та Олександр Рак стали радниками в один день – 7 березня 2022 року. Будь-яка прив’язка людей з такими іменами до Черкаської області – відсутня. Така ж ситуація із чоловіком на ім’я Володимир Брайко, що є радником з 6 червня 2023 року
Олександр Дунайський є радником з 4 квітня 2023 року. Джерела 18000 в черкаських бізнесово-політичних колах не ідентифікують такого чоловіка. Людина з таким ПІБ – це підприємець з Черкас. Значиться керівником товариства “Метал-інвест” із статутним капіталом в 56 мільйонів гривень.
***
Аналогічний матеріал також буде підготовлений щодо радників міського голови Черкас Анатолія Бондаренка.
Також читайте: Плануй, будуй, плати, сади. Що з укриттями на Черкащині.
Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами
Воно й видно, які шептуни такий і регіон
Радять как деньги воровать?))) ну по зарплатам видно что хорошо воруют
набір радників,від злодія до дрібного пройдисвіта.Зрозуміло тоді,що хоче начальник ода,що б йому радили.