Нині міський голова Черкас Анатолій Бондаренко має чотирьох радників, один з яких отримує заробітну плату. Окрім них, за останні роки “радили” меру у різному статусі ще 15 осіб.
Усі радники мера Бондаренка – досить строката публіка: тут є “збиті політики”, з якими колись доля зводила Васильовича, “чорні медійники” (куди ж без них), а також підприємці, земельники, фейсбук-активісти і навіть чинна депутатка міської ради, яка обиралася від партії політичного опонента.
Друга частина матеріалу “18000” про радників головних керівників області та обласного центру. Услід за радниками Ігоря Табурця презентуємо радників Анатолія Бондаренка.
Зміст:
- Леонід Даценко;
- Валерій Воротнік;
- Сергій Петрович;
- Валерія Шинкарьова;
- Павло Царук;
- Юлія Чемич;
- Микола Добровольський;
- Борис Марченко;
- Володимир Костогриз;
- Сергій Безруков;
- Олена Вернигора;
- Давід Саакашвілі;
- Азер Мірзоєв;
- Світлана Трофімова;
- Сокольський, Недайвоз, Іванова та Мельники.
Чинні радники мера Черкас
В обоймі Анатолія Бондаренка – чотири чинні радники.
Леонід Даценко
Один з них – Леонід Даценко по суті є штатним і працює за кошти платників податків. Він радить меру із лютого 2021 року. У 2023 році він отримав понад 381 тисячу гривень зарплати.
Свого часу Даценко обирався народним депутатом від “Батьківщини”. У 2015 Даценко балотувався до Черкаської обласної ради від партії “Відродження”, а у 2020-му – від “Європейської Солідарності“. Проте обраним не був.
Даценко разом із Тетяною Воронцовою (Лимаренко) фактично контролює організацію «Дзвін Черкащини», яка має інтернет-портал «Дзвін» та газету «Нова молодь Черкащини». Нині ці медіа за традицією піарять мера (наприклад – ТУТ) та критикують його опонентів (наприклад – ТУТ).
За інформацією аналітичного порталу clarity-project, із 2019 року ФОП Тетяна Лимаренко отримала від управління інформаційної політики Черкаської міськради 444 тисячі гривень на розміщення матеріалів в газеті та на сайті.
Цікаво, що попри давню історію особистих взаємин з Бондаренком і всю нинішню лояльність, у 2018 році Даценко не цурався активно “критикувати” і мера. Почитати можна ТУТ і ТУТ. Можливо, як люблять казати в черкаському політикумі, просто “не розібрався”.
Ще три особи радять меру на громадських засадах.
Валерій Воротнік
Валерій Воротнік (із 22.11.23) – давній товариш мера та один з головних “чорних пропагандистів” міста (почитати про виборчу «класику» можна ТУТ), щодо якого у судовому реєстрі – справа про самовільне залишення військової частини.
Воротнік контролює інше медіа, що працює за тим же принципом, що і «Дзвін» Даценка – ТК «Антена». Із 2018 року компанія має угод на 323 тисячі гривень від управління інформаційної політики, а також угоди із водоканалом, електротрансом, теплокомуненерго тощо.
Кілька тижнів тому у соцмережах Воротнік пішов у “інформаційну атаку” проти депутата міської ради Араіка Мкртчяна та його медіа “Вичерпно”. Відповідь (схоже) не змусила себе чекати, і в місцевих телеграм каналах була поширена інформація про “підозру в дезертирстві” для Воротніка. Вірогідно, далі буде.
Сергій Петрович
Найсвіжіший із радників мера (тільки за датою «повноважень» – 01.04.2024) – Сергій Петрович. Він фейсбук-фанат Бондаренка з нікнеймом Sergii Sergii. У соцмережі він (за тим же принципом, як і вище згадані) хвалить мера та мерію й критикує опонентів у постах на 2-20 лайків. Сергій Сергій першим поїхав “відбілювати” (на 9 лайків) маєток Бондаренка після матеріалу “18000” у липні минулого року.
Нині Петрович претендує на земельну ділянку на колишній вулиці Можайського. Про що писав “18000”.
Валерія Шинкарьова
Це Валерія Шинкарьова (із 15.12.2022) – підприємиця і депутатка Черкаської міської ради, обрана від партії «Голос». Свого часу Шинкарьова разом із Надією Івашковою та Катериною Холупняк по суті віддалилися від лідера фракції Віктора Євпака. У лютому 2024-го вона підтримувала преміювання Бондаренка під час так званого «сигнального голосування».
Колишні “штатні” радники мера
Людей, які Бондаренку уже не радять, варто розділити ще на дві групи.
Перша – «штатні» радники. Вони зазвичай приходили «на посаду» на максимально короткий проміжок часу і були елементами масштабного механізму працевлаштування людей в мерію в обхід конкурсів.
Цю схему ефективно відпрацювали в міській раді ще при першій каденції Бондаренка. Її використовували для досягнення політичної лояльності певних партій та для призначення на посади “потрібних людей”.
Андрій Крилов, Станіслав Коломієць, Валентина Габ, Євгеній Маркін (так, був і такий), Руслан Дмитренко, а також партія «Свобода» не дадуть збрехати.
Через чинну каденцію Анатолія Васильовича у статусі радника голови відділу «Патронатна служба» побували 7 осіб. Здебільшого їхні терміни служби на цій посаді коливалися в межах 5-10 днів.
Павло Царук
Чи не найбільше здивування серед перерахованих викликала поява серед радників Бондаренка – Павла Царука (термін 22.06.21 – 01.07.21). Не так давно завершилися місцеві вибори, де Бондаренко в другому турі таки випередив Віктора Євпака. На цих виборах Царук балотувався від партії «Голос», у програмі якої чорним по білому було написано про недопустимість призначень на посади без конкурсів.
Далі Царук став заступником директора управління надання адміністративних послуг, нині – заступник директора відповідного департаменту. Торік отримав 450 тисяч гривень зарплати.
Юлія Чемич
Також у ЦНАП пішла працювати і колишня очільниця черкаського АМКУ Юлія Чемич (була радницею 10.08.21 – 15.08.21). Черкаських монопольників вона очолювала із 2016 до його ліквідації у 2020 році. Зокрема, у 2019 році під керівництвом Чемич АМКУ виніс рішення про змову на торгах по реконструкції фонтану в Умані між фірмами, близькими до Антона Яценка, та наклав штраф у сукупному розмірі 7 млн.
У ЦНАПі Чемич стала заступницею директора. Нині вона працює начальницею одного з відділів Київської міськради.
Микола Добровольський
Микола Добровольський (був радником 16.07.24 – 22.08.24) – як і Даценко, соратник Бондаренка по «батьківщинівському» минулому. Добровольський був депутатом міськради в 2014-2015 роках від партії ВО “Батьківщина”. Після, в 2015 році, Микола Добровольський створив благодійну організацію “Волонтер Черкащини”. У 2020-му балотувався від «За майбутнє», але не пройшов.
Із посади радник Добровольський відразу застрибнув у крісло керівника патронатної служби мерії, де торік отримав 694 тисяч гривень зарплати.
У кінці минулого року Добровольський оскандалився після публікації в мережі аудіозапису, де він «коверкав» прізвища представників руху «Гроші на ЗСУ» у спілкуванні з рідними загиблих військових.
Борис Марченко
Борис Марченко (14.05.21 – 19.05.21) до того, як стати радником мера, працював у місцевих перевізників «Чарз-Авто». Крім того, Марченко очолює громадську організацію «Українське реєстрове козацтво» у Черкасах.
Із посади радника він відразу став директором КП «Черкасиелектротранс», де змінив багаторічного очільника Петра Кучера. Минулого року Марченко отримав із бюджету 1 358 088 гривень заробітної плати.
Володимир Костогриз
Володимир Костогриз був штатним радником мера найдовше: із серпня 2021 – і до серпня 2023. До цього, у 2018 році, він претендував на посаду директора департаменту фінансової політики міської ради, проте призначений не був. У 2020 році він балотувався до міської ради від партії “Пропозиція”.
Нині працює в департаменті економіки та розвитку ЧМР головним спеціалістом. Отримав 150 тисяч гривень за час своєї роботи.
Минулого тижня колишній радник Бондаренка “засвітився” під час резонансного “штурму” Свято-Михайлівського собору разом із московськими попами. Наразі публічної реакції від мерії на цей інцидент не було.
Сергій Безруков
Сергій Безруков (22.04.21 – 13.05.21) приїхав на роботу в черкаську мерію із Полтавщини. Значиться керівником ГО «Офіс інновацій» та товариства «Діджитал лаб консалтинг». Керівник полтавського представництва ГО «Асоціація професійних політичних консультантів».
Із посади радника Безруков став заступником начальника управління інформаційної політики ЧМР.
Олена Вернигора
Олена Вернигора (14.07.21 – 19.07.21) нині працює завідувачкою сектора в департаменті фінансової політики ЧМР. Олена Вернигора є дружиною Олега Вернигори. Він працює головним державним ревізором-інспектором Державної податкової служби області.
Також читайте розслідування: Найдорожчі і непересічні купівлі черкаських депутатів і посадовців під час повномасштабної.
Колишні позаштатні радники мера Черкас
Усі позаштатні радники Анатолія Васильовича останніх років склали свої повноваження в один день: 24 травня цього року.
Давід Саакашвілі
Звісно, найбільш впізнаваною особою серед колишніх радників є Давід Саакашвілі (11.12.19 – 24.05.24). З’ясувалося, що брат уже дещо підзабутого в України Міхеіла Саакашвілі радив Бондаренку майже 5 років. Тоді повідомляли, що Давід буде радником мера з питань інвестиції.
Нічим, крім єдиної спільної з мером пресконференції та низки яскравих обіцянок, в Черкасах він не запам’ятався. Після свого публічного представлення він обіцяв, що «через місяць приведе в Черкаси перших інвесторів», обіцяв будівництво п’ятизіркового готелю, яхт-клуб, інвесторів із США і так далі. Однак надалі жодної інформації про це не було.
Про нього відомо не так багато. У 2023 році повідомляли, що він був Черкасах. Того ж року Давіда також згадували в контексті ініціативи на підтримку його брата, який нині арештований у Грузії.
Варто зазначити, що свого часу Міхеіл Саакашвілі був популярним політиком в Україні. Він очолював Одеську область, був радником Порошенка і запам’ятався яскравими та експресивними виступами. У 2017 був позбавлений громадянства Порошенком і пішов в опозицію. Під Саакашвілі в Україні був запущений політичний проект «Рух нових сил», який зокрема мав осередок і в Черкасах, основою якого по суті став місцевий «Автомайдан». Того ж року Саакашвілі приїздив у Черкаси, де на його мітингу виступав і Бондаренко.
Азер Мірзоєв
Серед радників Бондаренка встиг побувати Азер Мірзоєв (03.03.21 – 24.05.24) – підприємець, колишній керівник обласного держгеокадастру, впливовий черкаський «земельник». У 2015 році став героєм гучного місцевого скандалу, коли отримав підозру за можливе отримання хабаря в понад мільйон гривень і був звільнений з посади. Однак у 2017-му суд встановив, що Мірзоєва на хабар підбурював інший «земельний» посадовець – Іван Мазуренко, який і був визнаний винним та отримав штраф. У 2019 році Мірзоєв був виправданий у ще одній справі щодо зловживання впливом. Також Мірзоєв був депутатом Смілянської міської та районної ради від “Партії регіонів”.
Світлана Трофімова
Світлана Трофімова (30.03.22 – 24.05.24) – відома черкаська підприємиця, власниця низки бізнесів, співвласниця ТРЦ DEPO’t center. Колишня депутатка Черкаської обласної ради від ВО «Батьківщина», у 2012 році балотувалася до Верховної Ради по 194 округу, однак не обралася. Також була помічницею одіозного нардепа Володимира Зубика.
Сокольський, Недайвоз, Іванова та Мельники
Дмитро Сокольський (30.03.22 – 24.05.24) – власник двох приватних охоронних фірм «Кондор 3000» та «Кіборг-центр». Аліна Недайвоз (26.04.21 – 24.05.24) – черкаська ріелторка, волонтерка. Алла Іванова (16.04.21 – 24.05.24) – директорка школи №12.
Також радниками були Антон Мельник (30.03.22 – 24.05.24) та Наталія Мельник (06.05.21 – 24.05.24). Жінка з таким ПІБ була засновником “Лікар Здоров’я+” разом із Світланою Трофімовою. А чоловік з таким ПІБ – був там же директором.
Окрім того, жінка з іменем Наталія Михайлівна Мельник є керівником компанії “Варто медсервіс”, де разом з нею власниками є вищезгадана Трофімова, Фрунзе Казарян, Радислав та Юрій Ткаченки. У 2020 році вона балотувалася у Черкаську міську та обласну ради від нині забороненої партії опзж та була її членом. Чи саме вона була радницею мера – невідомо.
Також читайте: “18000” збирає на дрони й РЕБи для черкащан під Покровськом, Торецьком і на Курщині. Монобанка – ТУТ.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
Ця людина для міста моло що зробила так и вся влада в Україні просто брав ресурс и тратив
Шикарна аналітика! Пишаюсь Вашим виданням.