Диспетчерська, склади і тренувальний центр. Якою буде нова будівля черкаської “екстренки”? (ВІДЕО)

Ігор Фесун - керівник черкаської екстренки

У Черкасах хочуть побудувати нову будівлю для центру екстреної медичної допомоги розміром 2000 кв. метрів.

Про проєкт у студії “18000” розповів керівник черкаської “екстренки” Ігор Фесун.

Він зазначив, що нова будівля для “швидкої” – це давно наболіла проблема. За словами Фесуна, в нинішній будівлі немає навчально-тренувального та низки інших необхідних відділів, а диспетчеркаська облаштована в пристосованому приміщенні, що не відповідає нормам.

– 43 тисячі викликів не були прийняті за минулий рік. 43 тисячі громадян нашої області не змогли додзвонитися. І я не знаю, чи вони перетелефонували потворно і додзвонилися. А може, й ні. Банально через те, що немає де бути диспетчеру. Місця немає, – обурився медик.

Перший проєкт нової будівлі центру екстреної медичної допомоги з’явився ще у 2017 році. Проте тоді кошти перенаправили на інший об’єкт. У травні 2023-го черкаська “ектренка” виграла проєкт вартістю 90 млн гривень від Європейського інвестиційного банку.

Банк підтримав його одноголосно. Згодом в Черкаси приїхали представники служби безпеки банку.

– Коли вони приїхали сюди, сказали, що, напевно, не затвердять проєкт до реалізації. Зазвичай банк “включається”, коли проєкт реалізовано вже принаймні на 30 %. У нас же готовність була десь 1,5 % – викопана яма і елементи фундаменту. Та попри це, нам вдалося їх переконати. Всі розуміли нагальність проєкту, – пояснює Ігор Фесун.

У вересні минулого року в Черкаси надійшов 4-сторонній договір про реалізацію проєкту. Його мають підписати обласна адміністрація, обласна рада, Міністерство фінансів та Міністерство регіонального розвитку. Проте на цьому етапі реалізація проєкту зупинилася – документ ніяк не отримає необхідний підпис від обласної ради. Про підтримку проєкту облрада проголосувала нещодавно – з другої спроби.

За словами Фесуна, якщо договір не буде підписано найближчим часом, проєкт центру “буде поховано”.

Він також розповів, що передбачено проєктом. Йдеться про триповерхову будівлю з бомбосховищем, де буде облаштовано робочі місця для диспетчерів. Також буде окрема диспетчерська із радіозв’язком і логістичним центром.

– Він потрібен для ухвалення рішення у разі надзвичайних ситуацій. Туди буде збиратися інформація з усіх лікувальних закладів області, комунікація зі столицею, міністерством, – каже Фесун.

Також у новій будівлі буде передбачено приміщення для навчально-тренувального відділу.

– Наш відділ славиться на всю Україну, його знають в усіх містах. У нас чотири чемпіони України серед бригад швидкої допомоги, є інструктори-міжнародники. Банально не вистачає площі, щоб навчати людей наданню домедичної допомоги, а працівникам покращувати свої навички, – додає медик.

Також у новій будівлі будуть розташовані аптечні склади. Нині ж склади “екстренки” розташовані по всій області.

Дивіться повну версію прямого ефіру

Як повідомляв “18000”, модульні укриття, збудовані в Черкасах  ще минулого року, досі не відкриті для черкащан під час тривог. У новій публікації розповідаємо, як це пояснюють чиновники.

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *