“Азот” відмовляється перейменувати “Дружбу народів”

Директор підприємства “Азот” Віталій Скляров відмовляється перейменувати палац “Дружба народів”.

Про це під час засідання міської ради повідомила депутатка Черкаської міськради Любов Майборода.

Вона розповіла, що 14 липня міська рада звернулася до “Азоту” з проханням перейменувати комплекс, оскільки він був у 1979 році був названий на честь чергової річниці воз’єднання України з росією.

25 липня на адресу міської ради прийшли відповідь, у ній було зазначено, що Скляров пропонує повернутися до питання перейменування “після стабілізації ситуації в країні”.

Також він повідомив, що колективи “Дружби народів” виконують танці різних народів світу, тому заклад і має таку назву.

Таку відповідь Склярова Любов Майборода назвала некоректною, а історію про дружбу між росією та Україною – міфом.

– Черкасам, як і всій Україні, потрібна дерусифікація та деколонізація. Ворог не церемониться з нашими пам’ятками – нищить усе українське та відновлює радянське. Скільки ми будемо толерувати цю “дружбу народів”? – обурилася депутатка.

Вона запропонувала провести конкурс із обрання нової назви, а топонімічній комісії – перевірити назву на відповідність закону про декомунізацію.

Депутат міськради Нарек Казарян зазначив, що спілкувався із колишніми керівниками “Дружби народів”. Ті запевнили його, що назва уособлює не дружбу росії та України, а присвячена танцювальним конкурсам, які щороку проводилися у палаці. В них нібито брали участь ансамблі з Німеччини, Туреччини, Польщі та інших народів.

Також він додав, що подібні назви є і в інших країнах світу.

Інший депутат Сергій Шмиголь висловився, що питання назви “Дружби народів” – це “питання сенсів”.

– Суть такої назви закладалася доволі проста: як дружба радянських народів. Це робилося з простою метою – розмити ідентичність та унікальність народів, які входили до складу Радянського Союзу, – сказав Шмиголь.

Зрештою 31 депутат проголосував за розгляд питання відповідність назви “Дружби народів” топонімічною комісією.

Дивіться засідання міської ради наживо

Як повідомляв “18000”, у Тальному взялися перейменовувати 20 вулиць.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

коментарі
4 Коментарі
  1. Дружба народов была и будет. Это бред переименовать

    1. Спочатку як їм треба дружать,потім нападають( рашисти)

  2. Не треба робити вигляд, що “дружба народів” це нейтральна назва про якісь абстрактні народи. Тоді, коли формувалася площа, то архітектори спланували все грамотно, в комплексі: площа Дружби народів, однойменний Палац і пам’ятник Хмельницькому, ще й кафе поряд “У Богдана”. Так що назва ця не абстрактна. Вона тематична. І тема ця мала назву “350-річчя возз’єднання України з Росією”! Тож все, що нагадує про святкування, про це приниження України, історичну ганьбу і фальсифікацію має бути знищено. Тим більше, що у нас в місті один Палац культури. Чому його треба якось іменувати? Є Палац молоді. А цей назвати Палац культури і мистецтв. І фсьо!)) А якщо його вже дуже треба якось “обізвати”, то давайте назвемо за аналогом Києва. Київ – столиця України, тож і Палац “Україна”. Черкаси – столиця Черкащини, ну так і Палац “Черкащина” чи “Черкаський край”, або ж (мені більше всього подобається) Палац культури і мистецтв “Черкаси”. Скромно і зі смаком. Назва міста козацька, тож і пам’ятник Хмельницькому тут – не інородне тіло.

  3. Идёт речь война, лучше деньги на ЗСУ отдать. Будет мир тогда и решим с названием. Но как по мне так настоящее поколение даже не знают эту историю,все считают что это дружба народов.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *