Прокуратура не знайшла злочину в діях чиновників, за підписом яких накручували ціни на продукти харчування

Фото з інтернету

Представники Черкаської окружної прокуратури не знайшли складу злочину в діях чиновників департаменту освіти Черкаської міської ради, які підписували додаткові угоди з постачальником продуктів харчування до дитячих садків “Каштан-плюс”. 

Угодами підіймали ціну на молочні продукти без належних на це підстав, що визнав суд. Відповідну інформацію у коментарі “18000″ повідомили в прокуратурі. Такий висновок було зроблено після аналізу руху коштів, показів свідків та інших доказів.

У 2022 році за позовом Черкаської окружної прокуратури Господарським судом області було винесено рішення, яким товариство “Каштан-плюс” зобов’язали повернути до місцевого бюджету понад 600 тисяч гривень. Підставою для цього стало визнання нікчемними додаткових угод, які підписувалися між товариством та департаментом освіти й гуманітарної освіти на підняття вартості твердого та кисломолочного сиру. 

Угоди укладали на підставі листа виробника цієї продукції, що не могло бути доказом зростання ціни. З боку департаменту освіти відповідні угоди підписував тодішній заступник очільника департаменту Сергія Воронова – Богдан Бєлов. Нині Бєлов займає посаду головного освітянина міста.

Протягом 2019 року Бєлов від імені департаменту та товариство “Каштан-плюс” підписали 4 угоди на підняття ціни на твердий сир, якими збільшили вартість продукту від початкових 87 гривень за кілограм до 116, а вартість кисломолочного сиру зросла з 44 гривень до 58 гривень. За результатом вивчення судом обставин було визначено збитки у сумі 630 тисяч гривень, які і мають бути повернуті до бюджету.

Втім, як зазначили в коментарі прокуратури, порушення закону чи злочину з боку чиновника не було. Разом з тим у розкраданні бюджетних коштів підозрюють колишню власницю та директрису товариства “Каштан плюс” 83-ти річну Ганну Олексенко.

Усі рази, піднімаючи вартість продукції, постачальник надав довідку від виробника “Миколаївмолпром”. Це підприємство неодноразово штрафували за неналежне маркування власної продукції у зв’язку із виявленням у їхній молочній продукції немолочних жирів у концентрації, що перевищує допустимі норми. 

Нині постачання молочних продуктів до закладів дошкільної освіти здійснює місцеве підприємство “Юрія”. Водночас товариство “Каштан-плюс” продовжує отримувати найкоштовніші підряди на постачання інших груп товарів. 

У 2019 році підприємство “Каштан-плюс” також здійснювало постачання іншої молочної продукції, вартість якої аналогічно піднімалася на підставі довідок від виробника – рокитнянського підприємства “Сімол”. Тоді вартість молока протягом року зросла з 14 гривень до 19 гривень за кілограм. Відповідні угоди з боку департаменту підписували вже згаданий вище Богдан Бєлов та на той момент уповноважена зі здійснення закупівель Ольга Чуйко, яку на посаді замінив Денис Бобер – колишній працівник прокуратури, а нині голова територіальної виборчої комісії, обраний за квотою партії “Слуга народу”. 

***

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *