Карантин live: різкий стрибок статистики, 1,5 млн грн померлим медикам та втрати туризму

У Черкасах суд зупиняє рішення міської влади щодо послаблення карантину. В Україні церква просить про послаблення для вірян. А в Брюсселі проходить найбільш безлюдний і водночас найбільш численний за час епідемії мітинг. 

57-ий день карантину в тезах, фактах та цифрах від команди “18000”.

Черкаси: різкий стрибок статистики й День пам’яті онлайн

Після кількаденного спадання до нуля – учора зафіксували одразу 10 інфікованих коронавірусом.  4 пацієнти – у Черкасах, 2 – у Канівському районі, 2 – у Монастирищенському, 1 – у Черкаському та 1 – у Каневі. 

Від початку епідемії в Черкаській області зафіксували 324 випадки захворювання на COVID-19. Уже 129 пацієнтів одужали (41%), 10 – померли (3%).

Станом на ранок у Черкаській інфекційній лікарні 13 пацієнтів із COVID-19. П’ятеро з них – медики. У шести осіб тяжкий перебіг хвороби. 


Суд зупинив рішення черкаського виконкому щодо послаблення карантину. Слуги Феміди розглянули та задовольнили позовну заяву Черкаської ОДА.

Як і по всій Україні, у Каневі з 11 травня починають послаблювати карантин. Зокрема – дозволили відвідувати парки, сквери й спортивні майданчики. Водночас – зобов’язали комунальників дезінфікувати громадський простір мінімум двічі на тиждень. Дозволити діяльність кафе, але з умовами. Наприклад, наявністю безготівкового розрахунку й роздрукованого на стенді меню. Також – запрацюють бібліотеки. 

Через карантин засуджені Черкаської виправної колонії № 62 не мають особистих побачень із рідними, а їхні посилки кварцують та дезінфікують. Засудженим дозволено спілкуватися із близькими тільки онлайн.

Протягом двох тижнів фахівці Держпродспоживслужби перевірили 400 об’єктів торгівлі, водопостачання та водовідведення в області. На 140 з них виявили порушення. Також – на посадових осіб накладено 11 штрафів. 

У зв’язку із карантином заходи до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Черкасах проведуть онлайн. Міський Будинок культури ім. Кулика організовує онлайн-проєкт “Пісенна стрічка пам’яті”. Піснями воєнних років пропонують вшанувати пам’ять осіб, що захищали Батьківщину в 1939-1945 роках. Детальніше про умови тут


Черкаська компанія подарувала обласній лікарні найсучасніший апарат ШВЛ. Зазначають: він дозволяє надавати допомогу як немовлятам, так і людям похилого віку.

Україна: 1,5 млн родинам померлих медиків та прохання про послаблення для вірян

За добу в країні виявили 507 хворих на коронавірус. Це на 20 більше, ніж у вівторок. За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в Одеській області (63), Чернівецькій (63) та Дніпропетровській (56).

Від початку епідемії зафіксували 13 691 випадок COVID-19. 2 396 пацієнтів одужали, 340 померли. 

Коронавірус підтвердили у 2 660 медиків, 19 із яких померли від ускладнень, спричинених недугом. Сьогодні Верховна Рада проголосувала за додаткові гарантії для медпрацівників. Наприклад, у випадку смерті медика від коронавірусу – його родині виплатять понад 1,5 млн грн. А медичний працівник, який помер через інфікування COVID-19, за статусом прирівнюється до військовослужбовця, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, пов’язаних із несенням військової служби.

Коронавірус підтвердили в чиновника Дніпропетровської ОДА. Його та колег, які з ним контактували, перевели у віддалений режим роботи. Нині тестують контактних осіб, відібрали зразки в 50 людей. Керманич області вже отримав негативний результат. 

За добу в регіоні виявили 56 хворих. Рекордний для Дніпропетровщини показник зафіксували 5 травня – 90 недужих (проти 20 до цього). Загалом, в області вже 624 зареєстровані випадки. 

 У психіатричній лікарні Луцька виявили 15 випадків інфікування коронавірусом: у 10 працівників та 5 пацієнтів. Нині тестують усіх інших робітників та недужих. Контактних осіб відправили на самоізоляцію. На Волині зареєстровано 393 випадки захворювання, 109 одужань і 9 смертей пацієнтів із COVID-19.

Римсько-Католицька церква України просить вище керівництво держави про послаблення карантину для вірян. Пастирі пропонують дозволити перебувати на Літургії більшій кількості вірян, відповідно до розмірів того чи іншого храму, із урахуванням дотримання заходів захисту.

У Канаді (населення 37 млн жителів) обмеження пересування людей запровадили лише після того, як виявляли понад сотню хворих щоденно. Це призвело до того, що пікова кількість нових хворих у країні в 5-8 разів більша, ніж в Україні та Польщі, зазначає НАН. Робоча група академії підготувала черговий, четвертий, прогноз розвитку епідемії в Україні. 

Центр громадського здоров’я України нагадує про важливість дотримання правил безпеки в умовах пандемії, навіть попри послаблення карантинних обмежень. ВООЗ радить перебувати на відстані в мінімум метр від інших людей. 

Львівські бізнесмени заспівали пісню про карантин. Відомим підприємцям міста Лева експрес-уроки з вокалу давав співак Павло Табаков. Він є й автором слів. 

Світ: плани Грузії на липневі подорожі і втрати міжнародного туризму

Після кількаденного спаду добових показників, учора в світі виявляють на 16 тисяч більше нових хворих, ніж у вівторок. Йдеться про 92,7 тисячі нових пацієнтів

– Кількість виявлених випадків – 3 784 085;

– Одужало – 1 255 685;

– Померло – 264 679.

У члена Військово-морського флоту США виявили коронавірус. Хворий також є особистим камердинером Трампа, повідомляє CNN. Раніше президент заявив, що наслідки пандемії вразили Америку сильніше, ніж Перл-Харбор під час Другої світової чи теракт 11 вересня 2001 року. 

– Кількість виявлених випадків – 1 231 029;

– Одужало – 189,9 тисячі;

– Померло – 74,2 тисячі.

11 231 хворий за добу. Такий приріст Росії – і він поки найвищий від початку епідемії. За кількістю інфікованих країна стала п’ятою в світі, обійшовши статистично Францію та Німеччину. 

– Кількість виявлених випадків – 177,2 тисячі;

– Одужало – 23,8 тисячі;

– Померло – 1 625

Мер Москви заявив, що, за прогнозами, у столиці майже 300 тисяч інфікованих. Тому кількість тестувань збільшуватиметься, аби заблокувати поширення вірусу. Тим часом самоізоляцію жителів Москви продовжили до літа. Перший етап послаблень відновить роботу лише галузі будівництва й промисловості. 

.

У Білорусі за добу фіксують 913 нових інфікованих. Загальна кількість – уже перевищує двадцять тисяч. 

– Кількість виявлених випадків – 20,2 тисячі;

– Одужало – 5,1 тисячі;

– Померло – 116.

Попри значний добовий приріст хворих Лукашенко не відмовляється від планів на проведення параду до Дня перемоги. Як і раніше, він очікує навіть візиту представників інших держав. 

У Сербії скасовують НС і, відповідно, комендантську годину. Пенсіонерам дозволять виходити на вулиці. А з прийдешнього тижня відновлять роботу дитсадків. 

– Кількість виявлених випадків – 9,8 тисячі;

– Одужало – 1 971;

– Померло – 203.

Китайці заявляють, що подарована ними лабораторія “Вогняне око” допомогла Сербії приборкати епідемію. Із цим обладнанням щоденно проводили дві тисячі тестів. 

Уже з 15 травня Грузія планує відновити внутрішній туризм. Відкрити кордони для іноземців подумують із липня. Із 11 травня в країні починають діяти певні послаблення. Так, відновлюють роботу виробництва й магазини, у яких вхід з вулиці. Але, приміром, магазини одягу та взуття ще не відкривають. Салони краси відкриють лише з 8 червня і лише ті, які зможуть підлаштуватися під нові вимоги МОЗ, пише “Ехо Кавказу”. 

Місцеві журналісти відтворили квітневі події боротьби з коронавірусом у Грузії у двохвилинній відеоінфографіці. 

Прибутки світового туризму цього року зменшаться на 60-80%. Про це заявила Всесвітня профільна організація. Широкі обмеження подорожей, закриття аеропортів та національних кордонів, аби стримувати розповсюдження вірусу, занурили міжнародний туризм у найгіршу кризу з початку 1950-го року, йдеться у повідомленні органу для ООН.

У Брюсселі працівники кафе та ресторанів влаштували поки найбільш безлюдний протест проти карантинних обмежень нинішнього формату. Мітингувальники просто розклали куртки своїх шеф-кухарів. Так вони просили додаткової фінансової підтримки від уряду.

брюссель протест ресторанів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *