Черкаські чиновники замовчують майбутнє скандального обладнання, а постачальники пішли до суду

обкладинка

Департамент охорони здоров’я Черкаської міської ради не володіє інформацією про те, чи “замовляла” консультативно-діагностична поліклініка скандальне реабілітаційне обладнання, яке фігурувало в розслідуванні “18000”, а сама поліклініка цю інформацію “приховує”, називаючи “службовою”.

Відповідно до інформації із судового реєстру, компанія “Промед Технолоджис” подала позов до суду проти Черкаської консультативно-діагностичної поліклініки, аби зобов’язати ту розрахуватися за медичне обладнання вартістю у майже 30 млн гривень.

Під час підготовчого засідання представниця позивача заявила про те, що медики нібито підписали документи, якими підтверджується факт постачання обладнання до лікарні. Проте раніше очільник департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський, а також директор поліклініки Вячеслав Свириденко заявляли про те, що заклад не підписував жодних документів на постачання обладнання через відсутність фінансування. 

Так, нібито тендери на придбання медобладнання були проведені, договори підписані, втім заявки на постачання товару, як і акти його приймання-передачі або ж накладні, не підписувалися. Яка ситуація насправді, міські чиновники не повідомляють і не знають, про що свідчить відповідь на офіційний запит “18000”. Також у самій поліклініці не стали повідомляти відповідну інформацію, назвавши її “службовою”. 

Як ми писали раніше, наприкінці 2023 року місцеві медики коштом бюджету громади Черкас планували придбати кілька товарів реабілітаційного медичного обладнання нібито від польського бренду “Візіон”. Втім дослідження цього обладнання, його постачальників та виробників показало, що за нібито польською компанією по факту стоять українці, а саме обладнання є копією китайської продукції з наклеєними поверх етикетками та суттєво завищеною ціною. Зокрема бігова доріжка, яку планують придбати за 4,5 млн гривень, може коштувати у десять разів дешевше. Всього ж на це обладнання планують витратити майже 30 млн гривень.

Після цього та інших скандалів, пов’язаних із придбанням медичного обладнання, у стінах Черкаської міської ради утворили комісію, яка має перевірити закупівлю обладнання коштом черкаського міського бюджету, а громада зібрала голоси за петицію про відставку пов’язаних із закупівлями чиновників. 

На сьогодні це скандальне обладнання фактично вже у поліклініці, втім за нього досі не розрахувалися – депутати зняли кошти на його купівлю та спрямували до резервного фонду. На яких підставах обладнання перебуває у поліклініці, невідомо, втім судовий процес свідчить про те, що у постачальників може бути право вимагати кошти за сумнівне обладнання.

На сьогодні у процесі бере участь як відповідач виключно консультативно-діагностична поліклініка, яка втім не має власного ресурсу на купівлю цього обладнання і у разі схвального рішення суду потребуватиме його із коштів громади.  Крім того, оскаржити відповідне рішення у разі відсутність інших відповідачів буде нікому, крім як самої поліклініки, яка і була ініціатором придбання обладнання. Наступне засідання у справі має відбутися 18-го квітня. 

Докладніше про закупівлю обладнання:

Читайте повну версію розслідування: Китайське обладнання з польськими етикетками. Як у Черкасах купують обладнання за десятки мільйонів

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *