Зоомагазин Леопольд

“Ми здєлали ганебний вчинок”, – Норченко пояснив вирубку дерев емоціями та звинуватив “18000” у тиску

У  Черкасах після засідання виконкому обговорювали резонансну історію з вирубкою дерев по вулиці Лісова Просіка, яку здійснив Альберт Норченко. Свої дії він пояснив тиском на нього і своїми емоціями, через які він “по-варварськи” видалив дерева. Забудовник обіцяє купити зелені насадження та висадити їх.

Про це повідомляє журналіст “18000”.

Керівник міської архітектури Артур Савін повідомив, що дозвільні документи, які має забудовник (дозвіл на проведення підготовчих робіт, – ред.) не дає права на вирубку зелених насаджень.

Як пояснили в мерії, такий дозвіл дає можливість встановлювати огорожу, але не дозволяє вирубку дерев. Ця тема викликала обговорення, тому що Норченко, на противагу чиновникам, стверджував, що його документи дозволяли викорчовувати дерева.

Представник “Дніпробуд-центр” під час доповіді розповів, що начебто у червні 2022 року комісія уже обстежила дерева і встановила компенсацію у 747 тис. грн за 262 дерева, які там були обраховані. У відповідь на це Артур Савін зазначив, що в документах не було вказано, що йдеться про всі ці дерева.

– Ми здєлали ганебний вчинок, – констатував Альберт Норченко. – Емоційний і ганебний.

Норченко

Далі Норченко сказав, що діяв на емоціях. Він зазначив, нібито тиск на нього здійснює фракція “Голос” через видання “18000”. Також додав, що з нього вимагали 150 тисяч доларів, інакше його роботи обіцяли заблокувати. Прізвище, хто вимагав, Норченко не назвав. У правоохоронні органи не звертався. Після цього він на емоціях дав “варварське і емоційне рішення” вирубати дерева.

Норченко вибачився і пообіцяв поновлення насаджень. Які дерева і в якій кількості будуть висаджені – він не повідомив. Як приклад, він навів бажання закупити 300 сосон.

Заступник Віктор Беззубенко запевнив, що про забудову цієї ділянки не йдеться. Завтра, 28 березня, на сесії міської ради обіцяють створити робочу групу, яка займеться цим питанням.

Раніше “18000” писав, що забудовника, який вирубав дерева по вулиці Лісова Просіка, зобов’яже повернути насадження міська рада.

Нагадаємо хронологію:
  • У понеділок 20 лютого представники забудовника почали вирубку лісових насаджень на перехресті вулиць Степана Бандери (Можайського) та Лісова Просіка. За декілька днів було вирубано більшу частину дерев. Будівництво тут веде Альберт Норченко, який причетний до низки скандальних забудов у місті.
  • 23 лютого на 18000 вийшов матеріал “Одіозний забудовник зрубав гектар лісу в Черкасах, хоче будувати всупереч генплану”. У ньому детально описана історія питання.
  • Тривалий час на цю подію була відсутня реакція міської влади. Однак після виходу матеріалу і появи петицій, які стрімко набирали голоси, врешті відреагував міський голова Анатолій Бондаренко. Це трапилося лише 27 лютого.
  • 2 березня перед початком сесії відбувся мітинг проти забудови.
  • Того ж таки 2 березня після мітингу міська рада підтримала скасування містобудівних на цю ділянку.
  • 4 березня в прокуратурі повідомили, що зареєструвала кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу за частиною 4 статті 246 ККУ.
  • 8 березня суд задовольнив клопотання прокуратури і заборонив вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *