Зоомагазин Леопольд

На сесії Черкаської міськради знову обговорюють інцидент на Лісовій просіці

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів не надало згоду екологічній інспекції Черкаської області на перевірку земельної ділянки, на якій підприємець вирубав кілька десятків сосон.

Про це під час свого звіту заявив директор департаменту архітектери та містобудування Артур Савін.

Йдеться про інцидент за участі забудовника Альберта Норченка.

Він зазначив, що департамент направив два листи до міністерства з проханням надати дозвіл на перевірку факту вирубки екологічною інспекцією. Проте відповіді на жоден лист не надійшло.

Савін зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні діє мораторій на перевірки, тож здійснити її без надання згоди міністерством неможливо.

– Забудовник каже, що він планує використовувати земельну ділянку за минулим генпланом. Добровільно розривати договір він не хоче. Департамент усі дії, які є в наших повноваженнях, виконав. Без екологічної перевірки подавати до суду немає сенсу. Подати до суду і програти – ми не вважаємо доцільним, – зазначив Савін.

Також чиновник додав, що на сьогодні будівництво зупинено.

Міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що таким забудовникам, як Норченку, “немає місця” в Черкасах. Він додав, що дерева було вирубано “в цинічний спосіб”.

– Забудовник уже готовий висадити сосни, тільки коли з нього зніме арешт прокуратура, – сказав мер. – Він сказав: я готовий насадити зелені насадження. Арешт зняти потрібно, тому що треба прибрати і зрізані сосни. На в’їзді в місто так не повинно бути.

Нагадаємо хронологію.

  • У понеділок 20 лютого представники забудовника почали вирубку лісових насаджень на перехресті вулиць Степана Бандери (Можайського) та Лісова Просіка. За декілька днів було вирубано більшу частину дерев. Будівництво тут веде Альберт Норченко, який причетний до низки скандальних забудов у місті.
  • 23 лютого на 18000 вийшов матеріал “Одіозний забудовник зрубав гектар лісу в Черкасах, хоче будувати всупереч генплану”. У ньому детально описана історія питання.
  • Тривалий час на цю подію була відсутня реакція міської влади. Однак після виходу матеріалу і появи петицій, які стрімко набирали голоси, врешті відреагував міський голова Анатолій Бондаренко. Це трапилося лише 27 лютого.
  • 2 березня перед початком сесії відбувся мітинг проти забудови.
  • Того ж таки 2 березня після мітингу міська рада підтримала скасування містобудівних на цю ділянку.
  • 4 березня в прокуратурі повідомили, що зареєструвала кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу за частиною 4 статті 246 ККУ.
  • 8 березня суд задовольнив клопотання прокуратури і заборонив вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки.
  • 27 березня мер Черкас заявив, що забудовник має відновити всі зелені насадження.

Дивіться засідання міської ради наживо

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *