Ситуація з укриттями, навчання з-за кордону: яким буде навчальний рік у школах Черкас

У новому навчальному році в Черкасах не буде школи з повністю дистанційною формою навчання, окрім НВО №36. 

Про те, як відбуватиметься навчання в школах міста з 1 вересня,  розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

навчання за партами

За її словами, у закладах освіти переважатиме очне навчання, буде запроваджене змішане чи навчання у дві зміни.

“Відзначу, що формат змішаного навчання у кожному закладі освіти різний: тиждень через тиждень, чотири дні очно і один дистанційно тощо”, – пояснила Чубіна.

Укриття

Нині низку укриттів у школах відремонтовано повністю, ще деякі – на завершальному етапі.

“Якщо для учасників освітнього процесу не вистачає місць в укриттях, їх орендуватимуть у підприємствах, організаціях та установах, що є поруч на безпечній відстані”, – додала заступниця мера.

Загальна кількість відремонтованих укриттів лише у школах міста – 22.

Навчання за кордоном 

Як інформує Чубіна, наразі близько 2500 черкаських учнів перебуває за кордоном. Як писав “18000“, уряд запровадив нову форму навчання для українських дітей в іноземних школах. Вони вивчатимуть лише український компонент шкільної програми. Він займатиме 6-8 годин на тиждень. Решту предметів діти зможуть опанувати в школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання в Україні їм зарахують автоматично.

“Учням, які перебувають за кордоном та навчаються одночасно в школі за місцем перебування та українській школі, також пропонують навчання екстерном та за сімейною (домашньою) формою освіти”, – підтвердила Анастасія Чубіна.

Підручники для 5-6 класів

Як зазначає заступниця мера, нині 5 класи на 100 % забезпечені підручниками з математики та 75 % з природничих дисциплін. Протягом місяця мають отримати всі підручники з української мови.

Для 6 класу – 67 % з української літератури, 14 % з зарубіжної літератури, 3 % з технологій та 2 % з історії України і всесвітньої історії. Також протягом місяця має бути доставка підручників: із математики, української мови, української літератури, німецької, англійської мови, довкілля, технологій, зарубіжної літератури, французької мови.

“У звʼязку з тим, що окремих підручників немає, учням буде запропоновано використовувати електронні версії підручників (для 1-11 класів), які розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти у розділі «Електронні версії підручників»”, – пояснила Анастасія Чубіна.

Свято Дня знань

“Кожен міський заклад загальної середньої освіти індивідуально визначає формат проведення свята першого дзвоника, зокрема й для першокласників. Також планується проведення першого уроку на патріотичну тематику на базі шкіл”, – поінформувала Чубіна.

Нове в новому навчальному році

Із 1 вересня в 7 класах буде реалізовано регіональний освітній проєкт “Моя Черкащина”, у межах якого діти вивчатимуть історія нашого міста та регіону. Обсяг предмету – година на тиждень (за рахунок годин факультативних занять). Навчальні посібники вже надруковано, крім паперового варіанту для учнів буде доступною електронна версія.

Окрім того, з вересня Міністерство освіти та науки України запускає пілот проєкту оновленої дисципліни “Захист України”. Для його апробації оберуть школи з різних регіонів України. Зокрема, у межах цих оновлень діти вивчатимуть навики домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, знання з мінної безпеки, навички керування БПЛА тощо.

Нагадаємо, черкаський викладач є одним із авторів підручників для школярів.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

коментарі
2 Коментарі
  1. Дякую, що примусово виганяєте дітей! Які укриття? Це підвали. Укриття у нас – це Хрещатик сіті. Могли б дати батькам вибір дистанційного класу у своїй школі, одного на паралель. Думаю,батьки, що не мають “запасних” дітей і пам’ятають, що у нас війна, билися б за ці місця в класі. А так все чудово у нас, як завжди. Або вчи дитину сама і приводь на контрольні, або до школи. Про дистанційне і мови не йшло, ніякого опитування, нічого. Ви там все за всіх вирішили для гарної картинки в міністерство. Тоді, або беріть відповідальність за життя всіх дітей на себе(не примушуючи батьків писати заяви ” несу повну відповідальність за дитину, поки вона в школі”), або виплачуйте 3000 грн в місяць на дистанційне навчання дітям, батьки яких не хочуть ризикувати життям своїх дітей, під час війни! Хизуються вони укриттями, цирк. Вам нагадати скільки часу летить Кинжал до Черкас? Є у нас 2 школи, що взагалі, між 3-ма гарячими точками в місті. Біля них є все, що потрібно ворогу. А діти в підвалах сидіти будуть, не дай Бог!??

    1. Повністю з вами згодна! Зараз діти які за кордоном взагалі не зможуть навчатись в школі..від нас вимагають забрати документи

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *