У Черкасах обговорили пом’якшення карантину, проте згоди так і не дійшли

Міська комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій не погодила відкриття магазинів, перукарень і ринків, попри прохання підприємців. 

Голова Черкаської міської профспілки “Солідарність” Ольга Ракова заявила, що кожен п’ятий підприємець може закритися після карантину.

– Багато хто звільняє найманих осіб. Особливо у збитках зараз люди, які продають товари, наприклад, сезонні речі. Люди в боргах! Чому “Епіцентр” працює, а маленькі магазини не можуть, – обурилася Ракова, запевняючи, що підприємці готові дотримуватися усіх засобів безпеки.

Натомість категорично проти відкриття магазинів і ринків виступила в. о. директора департаменту охорони здоров’я Надія Гетьман. Вона наголосила, що нині в області, зокрема і в Черкасах, спостерігається підвищення кількості хворих на COVID-19.

– У Черкаській області вже 220 випадків. По Черкасах – 55, які вже підтверджені. Є хворі, які живуть у гуртожитках із загальною коридорною системою. Ми бачимо великий приріст пацієнтів як легких форм, так і тяжких. Уже є хворі медики. Стане питання так, що не буде кому лікувати в закладах, – заявила Гетьман.

Заступниця мера Людмила Бордунос нагадала, що карантинні обмеження встановлює Кабінет міністрів. Рішення міської комісії – меншої сили, ніж рішення Уряду. Тож воно може стати приводом для покарання підприємців штрафами.

Згодом до засідання комісії прийшов і мер Черкас Анатолій Бондаренко. Він розповів про досвід інших міст у пом’якшенні карантину.

– Щойно відбулася селекторна нарада під головуванням Андрія Єрмака. У всіх містах ситуація кардинально відрізняється. Є міста, де спокійно працюють будівельні магазини і продуктові ринки. В Одесі навіть працюють ресторани, звісно, з дотриманням соціальної дистанції, – сказав міський голова.

Він звинуватив владу в тому, що та так і не надала обіцяну допомогу підприємцям і містам. Водночас місцевий бюджет постійно втрачає кошти через недоотримання податків від бізнесу. Наслідком чого можуть виникнути проблеми з виплатою зарплати. Зрештою Анатолій Бондаренко запропонував “потихеньку жити, працювати та отримувати заробітну плату”.

Зрештою заступник мера Ігор Волошин запропонував комісії розглянути пом’якшення карантинних заходів по кожному виду діяльності окремо. Однак так, аби не порушувати загальнодержавні обмеження по карантину. Також мерія підготує листа за підписом міського голови до Уряду щодо пом’якшення засобів карантину.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *