У Черкасах три місяці купують польові ліжка для військових

Департамент цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Черкаської обласної військової адміністрації третій місяць не може провести закупівлю польових ліжок для військовослужбовців регіону. Все через власні помилки та скарги до Антимонопольного комітету на дії чиновників. Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Перша закупівля. Відміна

2 червня чиновники обласної військової адміністрації оголосили закупівлю польових ліжок, які мали б поставити до 31-го липня поточного року. Проте ця закупівля не відбулася через помилки чиновників, які неможливо було усунути. Свої пропозиції для участі у цій закупівлі подали три учасники: київське товариство “Сектор трейд”, рівненське підприємство “Учприлад” та підприємство з Черкас “Група Венето”. 

Найдешевшу пропозицію подали кияни, які запропонували поставити відповідну кількість ліжок за трохи більше аніж 3 млн гривень або ж 2 691 гривню за штуку. Втім 15 червня цю закупівлю відмінили. Це трапилось через два дні після розкриття пропозицій учасників. Причиною відміни стало некоректне визначення предмету закупівлі, де чиновники зазначили код, згідно державного класифікатору “39140000-5 — Меблі для дому”, що на їх погляд і стало порушенням.  

Відповідно до чинного законодавства та нормативних документів, зокрема порядку визначення предмету закупівлі – цей процес є повною відповідальністю замовника. Предмет закупівлі товарів має визначатися відповідно до державного класифікатору за четвертим знаком, отже, у цій частині Замовник дотримався вимог та визначив предмет закупівлі саме за четвертим знаком. Крім того, ще одним обов’язком Замовника під час визначення предмету закупівлі є недопущення уникнення від конкурентних процедур. У даному випадку замовник оголосив відкриті торги, що також не можна вважати за порушення. Втім, попри це чиновниками все таки було прийнято рішення про відміну торгів. Його оскаржувати ніхто не став.  

Друга закупівля. Боротьба та тривалий розгляд

Вже за два тижні ОВА оголосила повторну закупівлю, де вже зазначався код “39520000-3- готові текстильні вироби” з терміном поставки вже до 31 серпня 2023 року. Але і ця закупівля досі не завершена. Технічні вимоги до майбутнього товару не змінилися. Це має бути польове похідне ліжко, вагою до 9 кілограмів, а саме орієнтовно 8,7 кілограми. Тканина з якої виготовлене покриття – нейлон, кольору піксель. Розрахункове навантаження – до 250 кілограм, а гарантійний термін – шість місяців але не з дати придбання чи постачання, а з дати виробництва товару.  

Попри певні антиконкурентні обмеження, зокрема стосовно ваги виробу та його габаритів, участь у ців закупівлі взяли вже 5 учасників. Найдешевшу пропозицію цього разу подало рівненське товариство “Учприлад” з ціною одного виробу в 2 589 гривень. Проте замовник відхилив цю пропозицію з причин невідповідності вимогам тендерної документації. Реагуючи на скаргу учасника, 18 серпня Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала замовника відмінити рішення про відхилення пропозиції “Учприлад” та повторно розглянути їх пропозицію. Це рішення замовник наразі не виконав.

Підприємство-скаржник “Учприлад” зареєстроване у Рівному та належить Василю Асєєву. У його активі 55 угод з розпорядниками публічних коштів, сумою трохи менше 10 млн гривень. У публічному доступу відсутні угоди про постачання “Учприладом” схожої кількості польових розкладних ліжок. У складі власної пропозиції компанія надала договір, яким підтверджено постачання 20 тисяч звичайних розкладних ліжок громадській організації на початку березня 2022 року.  

Черкасько-італійський слід

Учасником обох закупівель, окрім інших, є також черкаське товариство “Група Венето”. Ціна їхнього виробу – 2,9 тисячі гривень, що вище за ціни потенційних переможців. У 2022 році саме з цією компанією Черкаська обласна військова адміністрація укладала договір на постачання майже 2 тисяч схожих ліжок, загальною ціною у понад 6 млн гривень. Договір з “Група Венето” було підписано без проведення відкритих торгів, що було дозволено закупівельним законодавством. Саме ця компанія фігурувала у скандалі, пов’язаному із бронежилетами, які їм нібито передала на відповідальне зберігання Черкаська обласна військова адміністрація. Тоді бронежилети опинилися у вільному продажі в одній з мереж будівельних супермаркетів. СБУ почала власне розслідування, втім за рік очільник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець повідомив, що справу закрили.

Товариство “Група Венето” належить родині одіозного бізнесмена Михайла Бродського, який протягом тривалого термін зберігав сутєвий вплив на місцеву владу та політику. Разом з тим, з часом вплив Бродського на місцевому рівні було фактично нівельовано, втім йому та афілійованим з ним компаніям час від часу вдається отримувати вагомі підряди від місцевої та державної влади, які дозволяють частково використовувати промислові потужності місцевого підприємства “ТЕМП”.  


Ця публікація була створена в межах проєкту «Голос громади і вплив на реформи», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.  ЇЇ наповнення є виключно відповідальністю команди “18000” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та “Нідерландського Гельсінського комітету”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *