У Черкасах віддають 1,2 млн грн “земельникам”, під яких “заточили” торги

Черкаська міська рада уклала договір на розроблення документацій із землеустрою за 1,24 мільйона гривень. Угода укладена з товариством, яке фактично є монополістом з надання подібних послуг, а в тендерну документацію замовник закладав вимоги, через які участь у торгах зміг взяти лише один учасник.

Департамент архітектури та містобудування міськради провів тендер на послуги з організації та проведення земельних торгів у формі аукціону, а саме – розроблення документацій із землеустрою.

Серед вимог замовника – учасник має підтвердити наявність нерухомого майна, що зареєстроване на території міста Черкаси для здійснення господарської діяльності. У запитаннях до процедури один з потенційних учасників торгів звернув увагу на цей пункт та просив його прибрати його як дискримінаційний.

У відповідь замовник повідомив, що ця умова спрямована на стимулювання у здійсненні господарської діяльності учасниками для сплати податків до бюджету Черкас.

Також замовник вимагав підтвердити досвід виконання не менше 15 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. На що учасник повідомив, що Антимонопольним комітетом України неодноразово надмірні вимоги щодо підтвердження аналогічного досвіду визнавалися дискримінаційними і просив зменшити до 5.

Зазначимо, що в тендерній документації відсутня інформація про площу земельних ділянок, щодо яких буде розроблятися документація із землеустрою. Вказано лише про 70 послуг із розроблення документації, вартістю по 17 500 гривень кожна.

 – Може бути, що взагалі це буде 15 чи 30 послуг. Це ми взяли (70 послуг – ред.) по очікуванню й аналізу минулих років. Зараз ми будемо подавати на сесію 15 ділянок погодити і включити до переліку, які будуть виставлятися на відкритих торгах. Це вільні ділянки, – коментує очільник департаменту архітектури Артур Савін.

Також у департаменті архітектури пообіцяли надати список вище згаданих 15 ділянок, що будуть виставлені на аукціоні. Їх 18000 готовий опублікувати окремо.

Товариство «Землеустрій та оцінка» зареєстроване у Черкасах та належить Руслану Колесніку.

За інформацією clarity-project, фірма 155 договорів на 3,8 мільйона гривень. Майже всі – неконкуренті. Головним замовником послуг є якраз департамент архітектури, з яким у підрядника угод на 2,3 мільйона гривень. Останній договір з мерією є найдорожчим для товариства.

Як писав 18000, у 2023 товариство «Землеустрій та оцінка» на замовлення міської ради проводило оцінку для продажу земельної ділянки, де була розміщена автомийка. Землю, площею у 0,2 гектара, ці експерти оцінили у 800 тисяч гривень. Хоча раніше вартість річної оренди тут складала майже 600 тисяч гривень. Ділянку орендувало, а потім рішенням міської ради отримало можливість викупити її товариство “Комерцентр”, афілійоване з оточенням секретаря міської ради Юрія Тренкіна. 

Також читайте: Китайське обладнання з польськими етикетками. Як у Черкасах купують обладнання за десятки мільйонів.

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *