Вакцинація бустерною дозою: які протипоказання існують

Протипоказів до введення бустерної дози вакцини від коронавірусу не існує. Водночас протипоказання можуть бути такими ж, як і для первинної вакцинації від коронавірусу. 

Згідно з інформацією МОЗ, єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на введення її першої дози. У цьому випадку людині рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Крім цього, якщо в людини є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, їй також слід щепитися іншою вакциною.

Окрім постійних протипоказань до вакцинації, існують і  тимчасові. Серед них:

  • гострі захворювання з температурою тіла понад 38°C;
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою;
  • введення вакцин проти інших інфекційних хвороб; 
  • проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA);
  • COVID-19 в анамнезі. 

За таких протипоказань людина може вакцинуватися від коронавірусу, однак має відкласти це на певний час. Наприклад, люди, які мають ГРВІ, можуть щепитися від COVID-19 після одужання. 

“Протипоказання до вакцинації (ревакцинації) може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар може також скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно ухвалює рішення, чи здійснювати вакцинацію чи відтермінувати її до певного часу”,  – коментують “18000” у пресслужбі МОЗ. 

Також існує й таке поняття як “вакцинація з пересторогою” – це ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення ухвалює лікар з урахуванням переваг над ризиками. Зокрема, йдеться про осіб із онкологічними та аутоімунними захворюваннями і людей з імунодефіцитом. 

Існують і протипоказання до введення окремих вакцин. Так, CoronaVac від Sinovac Biotech не варто вводити вагітним. 

Більше про імунізацію бустером читай у нашому новому матеріалі “Щеплення бустером: відповіді на головні питання та досвід черкащан, які вже вакцинувалися”

Також новини “18000″ є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *