18000: головні матеріали 2021-го року

Рік 2021-й минає, а тому саме час підбиття підсумків. 18000, як завжди, не стоїть осторонь трендів і вибирає найкраще, що було на сторінках нашого видання цьогоріч.

Вашій увазі – кращі та найбільш важливі матеріали від наших авторів, які публікувалися у 2021-му.

Артур Чемирис:

У серпні 2021 року трапилась чи не найрезонансніша подія року, яка сколихнула не лише Черкаси, а і всю Україну. До лікарні доставили 7-річного Андрійка, де він невдовзі помер. Остаточна причина його смерті досі невідома, втім на лаві підсудних його названа бабуся та дідусь. “18000” розібрався у всіх деталях тієї події, відтворюючи її хронологію.

Доросле пекло чи дитячі пустощі: загадкове травмування дитини у Черкасах 

Одним із найскандальніших, найбільш сумнівних і, банально, сумних рішень депутатів Черкаської міської ради цієї каденції є голосування за актуалізацію генерального плану. Проголосований мінімальною кількістю голосів документ дозволяє забудову Соснівки, центральної частини міста, а також Замкового узвозу. Про критичні недоліки документу ми говорили та писали неодноразово, і підготували розлогий матеріал, який навіть декілька разів ставили у стрічку новин – кожного разу, коли депутати намагалися зібрати 22 голоси, аж допоки не зібрали. З наслідками того голосування громада змушена боротися і досі.  

Залишити не можна актуалізувати. Що не так з генеральним планом і чому це хвилює Бондаренка?

Традиційними для нашого сайту є аналітичні матеріали стосовно бюджету та змін до нього. Цей рік не був винятком. На початку року ми готували матеріал про програму соціально-економічного розвитку, яку прийняли депутати на користь найближчого оточення Бондаренка. Майже всі наші висновки і припущення у тому тексті справдилися протягом року. 

“Друзям все”. У що та в кого інвестуватимуть Черкаси у 2021 році?

*Артур Чемирис отримує від редакції перемогу в номінації «Роботяга року»

Єлєна Щепак:

Цього року я вперше в житті побувала на Львівському медіафорумі. Особливо мене там вразив виступ відомої журналістки та телеведучої Мирослави Барчук. Після повернення із форуму вирішила поділитися ним із нашими читачами. Адже він значно глибший, ніж просто про медіа.

Мирослава Барчук: “Правда посередині” – це лукава мудрість

Не менш знаковим для мене цього року і був текст про “трансплантаційну незалежність”. Цього року в Черкасах здійснили першу трансплантацію серця і це стало для мене приводом докладніше дослідити цю тему.

Найдорожча пожертва. Як Черкащина рухається до трансплантаційної незалежності

Мабуть, одним із найбільш резонансних текстів і для мене особисто, і для нашого видання в цілому, був текст про знесення частини історичного будинку в Черкасах. Будівельна компанія зруйнувала половину столітньої будівлі, тоді як в іншій все ще живуть люди.

У Черкасах зруйнували частину столітнього будинку через сусідню “висотку”

*Єлєна Щепак отримує від редакції перемогу в номінації «Мудрість року»

Сергій Макаренко:

Я цього року бив рекорди власної ліні і майже не писав об’ємних текстів на сайт. На щастя, мене не звільнили, тож планую це робити і наступного року. 

Якщо серйозно, то із написаних мною матеріалів, на мою ж таки думку, насамперед варті уваги ці два тексти. І обидва вони присвячені головній політичній події року, що минає, довиборам до Верховної Ради по 197 округу.

Цей текст вийшов максимально легким та гумористичним. Я вже давно не товаришую з усталеними журналістськими стандартами. Тож цей матеріал наповнений сарказмом, іронією та, звісно, моєю суб’єктивною позицією. Якщо вас цей перелік не злякав – запрошую до прочитання.

Канівське єднання. Хто восени боротиметься за депутатський мандат на Черкащині?

А от в другом тексті вже було не до жартів. Тут теж вистачає суб’єктивності, але особливо жартувати не було з чого, з урахуванням того, як саме були організовані та проведені вибори партією влади.

«Гра у вибори». Як у Зеленського на Черкащині заводили свого кандидата у парламент

*Сергій Макаренко отримує від редакції перемогу в номінації «Ледащо року»

Анастасія Небога:

Позитив із духом пригод, якого інколи так не вистачає нашому сайту, а почасти й нам самим. Історія про Шлях святого Якова черкащан Олени Окунєвої та Ігоря Єфімова, які пішки подалали майже 300 км. Що їх очікувало у дорозі, де ночували, що їли та чи натерли мозолі – усе в матеріалі. А ще, читаючи, задаєш питання – а чи змогла б/зміг би ти подолати цей Шлях?

Шлях святого Якова: подружжя черкащан пішки подолало маршрут від Португалії до Іспанії

Кілька днів у бібліотеці. Кілька тижнів пошуків матеріалів, ілюстрацій і виписування – і тадам, стаття про одяг наших предків готова. Загалом “Твій код” – це про те, що є в кожному з нас, однак що починає забуватися під віянням нової культури. Ні, це не заклик жити за традиціями предків і одягати плахту чи шаровари 🙂 Це – спроба вивчити себе та закладені в нашій підсвідомості архетипи. А ще –  показати, що наша культура – багатогранна й має глибоку історію, а тому варта того, щоб передавати знання про неї наступним поколінням. 

Твій код. Що носили черкащани сотні років тому?

Одна з перших статей про вакцинацію на нашому сайті та перша, в якій було детально розібрано й роз’яснено, як відбуватиметься цей процес на Черкащині.

Як відбуватиметься вакцинація від COVID-19 на Черкащині

*Анастасія Небога отримує від редакції перемогу в номінації «Дослідник Трипілля-2021»

Ірина Малюкова:

Найбільш приємним, складним і тривожним цього року особисто для мене було повернення на ТБ. “Суспільне” об’єднало кілька медіа для проведення кількагодинного прямого ефіру “Червона зона”. “18000” і ще два телеканали втілили проєкт, якого раніше не робили на Черкащині. 

Першими з черкаських ЗМІ ми взяли інтерв’ю в тоді новопризначеного голови ОДА Олександра Скічка наживо. Чому це важливо для мене? Ми від початку запровадження відеоформату на “18000” взяли за принцип проведення саме прямих ефірів. Це жива розмова без купюр, це можливість глядачам поставити запитання гостеві у реальному часі, це живі емоції. Погодження на такий ефір – це впевненість спікера в собі й повага до редакції. Хотілося б, щоб живі ефіри витіснили “відфотошоплені” записи.

Уже більше п’яти років мріялося втілити таку програму, де б ми вільно обговорювали новини, стібали інформаційні приводи чи поведінку певних персонажів, подавали промахи/недолугість певних подій через гумор. Класно, що до цього вийшло залучити мого давнього товариша – Валентина Чернявського. Так, з певних причин допрацювати формат цього року нам вже не вдалося, але маю великі сподівання на нашу співпрацю в наступному. 

*Ірина Малюкова отримує від редакції перемогу в номінації “Міс прямий ефір – 2021”

Вікторія Нянько:

Працювати на новинній стрічці – це бути в курсі ледь не всіх подій міста, області, країни. Стрічка – це відповідальність, адреналін, емоції. Адже щодня не лише читаєш сотні новин, а й пишеш про надзвичайні події, політику, економіку, освіту, медицину. І кожний текст свідомо чи ні пропускаєш крізь себе.

Люблю новини. Хочеться, щоб люди критично мислили, навіть коли читають замітку. Журналістський матеріал не лише інформує, між рядками завжди є корисні меседжі, поради чи приклади.

Найбільше читали цього року:

*Вікторія Нянько перемагає в номінації “На сторожі криміналу й ДТП-2021”

Лакмус

Окремим пунктом ми виносимо проєкт “Лакмус”, який цього року був реалізований командою “18000″ спільно із “Суспільним”.

Пропонуємо для ознайомлення три головні, на нашу думку, матеріали:

*програма “Лакмус” перемагає в номінації “Кримінал, відлучений від бюджету-2021”.

P.S.:

Редакція “18000” вітає читачів з прийдешніми святами! Бажає не хвилюватися; бажає, якщо робити зупиночку, то лише маленьку; бажає їсти на свята смачний холодець, а не власні краватки; бажає, щоб стратегія вашого розвитку була не лише у вас в голові.

Хай все буде добре!

Хочеш читати матеріали “18000” і в новому році?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

Також новини “18000” є в Telegram і Viberслідкуйте за нами в Instagram.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *