“18000”: наші підсумки та головні матеріали 2022 року

Ще два роки тому ми думали, що ковідний рік став одним із найскладніших у нашому житті. Та 2022-ий зміг побити всі рекорди. Проте – ми живі, ми працюємо, допомагаємо ЗСУ, а наша команда – незмінна. І все це завдяки тобі, читачу. Адже кожного дня, попри всі перешкоди, ми з тобою продовжуємо творити незалежну журналістику в Черкасах. 

Яким цей рік став для редакції “18000”, про перемоги, поразки та нові проєкти – ділимося із тобою. 

Із моменту вторгнення 18000 з читачами зібрали 2,45 мільйона гривень на потреби наших бійців

Влітку наша команда провела поки що свій найбільш масштабний збір.

До Дня Незалежності разом із читачами нам вдалося зібрати 1,6 мільйона гривень для захисників. За ці кошти були придбані 6 пікапів, які передані бойовим підрозділам, де служать черкащани.

У межах цього збору ми провели благодійний аукціон, на якому зібрали 414 560 гривень!

Читати про наш збір можна ТУТ. Переглянути звіт – ТУТ.

Також у грудні ми провели терміновий збір на швидку для захисників Бахмута. 344 тисячі гривень вдалося зібрати протягом доби! Нині ми займаємося пошуком автомобіля, який допоможе медикам.

Загалом з початку великого вторгнення редакція “18000” разом із читачами зібрала 2,45 мільйона гривень:

“18000” створив та запустив власний благодійний фонд, щоб ефективніше допомагати воїнам

22 серпня цього року наша команда створила благодійну організацію “Благодійний фонд 18000: РАЗОМ”.

Він був задіяний під час мегазбору “Мільйон на нашу незалежність”, а також під час термінового збору “Від черкащан – захисникам Бахмута”.

За нашим задумом, фонд допоможе більш ефективно акумулювати кошти під час великих зборів на потреби військових від бізнесових організацій.

У 2022 році відвідуваність “18000” зросла вдвічі

За 2022-й рік наш 18000 має 11,86 мільйонів переглядів. Це рекорд за 4 роки існування видання. Порівняно з минулим роком наша аудиторія зросла вдвічі.

Найбільше нас читали 23 червня: 118 тисяч переглядів. Щодо місяців – лідер за переглядами жовтень: 1,5 млн переглядів.

Для порівняння:

  • 2021-й рік – 5,81 мільйона переглядів.
  • 2020-й рік – 8,52 мільйона переглядів.
Матеріали, які найбільше читали протягом року. Тут знову рекорд
  1. Черкащанка скинула росіянам фото і просила нанести по місту вогневий удар155 тисяч переглядів. Це матеріал, який читали найбільше за час існування нашого ресурсу.
  2. “Бомбонуть, щоб його не було”. Жінка, яка просила удару по Черкасах, сяде на 10 років – 103 тисячі переглядів. До речі, це – авторська замітка нашого Артура Чемириса, яка згодом “розлетілася” по всіх медіа України. 
  3. У Черкасах горить підприємство в “районі Д” – 73 тисячі переглядів.
  4. Черкаський воїн із передової: “Маємо виймати колоди із своїх очей” – 71 тисяча переглядів.
  5. У Черкасах повідомляють про вибухи. Влада просить не панікувати – 61 тисяча переглядів.
  6. Черкащанин повідомив росіян про переміщення військової техніки. Його помістили в психлікарню – 47 тисяч переглядів.
8 найкращих матеріалів “18000”

Окремо ми б хотіли виокремити кращі авторські матеріали наших журналістів, які публікувалися у 2022-ому.

Очікувано, більшість із них – про те, що особливо “боліло” цьогоріч: військових ЗСУ та волонтерів. 

Єлєна Щепак

“Паніка – це коли ти хочеш жити і вмерти одночасно”. Історія подружжя, яке врятувалось із пекла в Маріуполі

Історія подружжя Христини та Кирила Кіслих, які через повномасштабне вторгнення росіян були вимушені переїхати із Маріуполя до Черкас. Про їхній досвід переживання першого місяця повномасштабної війни в Маріуполі, евакуацію на старих “жигулях” та шоколад, який врятував родину від голоду – читай ТУТ.

Тонни м’яса та капусти: як черкаські освітяни й освітянки підтримують військових

Репортаж про сімнадцяту школу Черкас, яка від початку повномасштабної перетворила свою їдальню у справжній цех, де у три зміни колектив закладу готує їжу для військових, біженців та цивільних. Читай ТУТ.

Артур Чемирис

Як на Черкащині екс-депутати “опзж” інтегруються у воєнне політичне життя та мімікрують під патріотів

Великий текст, у якому наш Артур Чемирис проаналізував шлях представників опзж до депутатських крісел у Черкасах та Смілі та їхнє небажання складати мандат у 2022-ому. Читай – ТУТ.

Допитися до проблем. Як у Черкасах з’явився ворог номер один і що з ним робити?

Аналітика про одну з найгучніших кримінальних справ цього року – справу екс-депутата Черкаської міської ради від опзж Олександра Замирайла. Про його прихід до влади, відданість окупаційній владі та суд – ТУТ.

Сергій Макаренко

“Зрозумійте – це війна. І вона ведеться не по правилах”. Стуженко про підготовку, функції і втрати черкаської ТрО 

Інтерв’ю з командиром бригади територіальної оборони Черкаської області Анатолієм Стуженком. Говорили про рівень підготовки та забезпеченість нашої ТрО, втрати на війні та соціальні гарантії для рідних бійців. Читайте – ТУТ.

Отримав 4 завдання, просив у росіян пістолети і вибухівку. Деталі історії черкаського “зрадника”

Навіть під час війни ми намагалися не зраджувати своїм принципам та публікувати імена й подробиці кримінальних справ місцевих злочинців, а у 2022-ому – колаборантів (допоки “Судова влада” це дозволяла, – ред.). Цьому й присвячений один із матеріалів нашого Сергія про чоловіка, який фотографував військові об’єкти у Черкасах та передавав дані про них окупантам. Деталі справи та переписки колаборанта – ТУТ.

Вікторія Нянько

Черкащанка вісім років на фронті: про стереотипи, сміх, який лікує, та втому військових

Окрім блискавичного наповнення стрічки новин, наша Вікторія встигала писати для вас і авторські матеріали. Один із них – про військовослужбовицю з Черкас Вікторію Ткач, війна для якої почалася у 20 років. Історію про її вісім років у ЗСУ – читайте ТУТ. 

Відправляють світло й тепло: черкаські волонтерки створюють окопні свічки для військових 

Історія подруг Катерини Товстоп’ят та Євгенії Боршківської, які виготовляють окопні свічки для ЗСУ. Про процес створення “світла” для воїнів та шлях у волонтерстві – читай ТУТ.

Анастасія Небога

Поклав життя за Україну заради свободи Білорусі: історія загиблого Олексія Скоблі

Історія загиблого Олексія Скоблі, який у 2015 році покинув рідну Білорусь, аби виборювати свободу своєї держави у війні проти росіян. Про порятунок бійців ЗСУ, АТО, покладене під час повномасштабної війни життя та чому, на таких прикладах, як Олексія, і сформувався полк Кастуся Калиновського – читай ТУТ.

“Майбутнє на кістках”: на місці цвинтаря козацької доби в Черкасах зведуть багатоповерхівки

Розповідаємо про виявлений у підніжжя Замкової гори цвинтар ХVII ст. та чому він не здатен вплинути на забудову Замкового узвозу. Про це та інші знахідки археологів – читай ТУТ.

“Тру сторі. Війна”: запустили подкасти з військовими

Команда “18000” продовжує розвивати нові формати. Цієї осені ми запустили проєкт аудіоподкастів “Тру сторі. Війна”. Це – відверті розмови нашої журналістки Ірини Малюкової з черкаськими бійцями про їхні переживання, побут на передовій і спілкування з рідними про війну. 

– Більшість моїх знайомих зараз у ЗСУ. У розмовах відчуваю, що у них запит розповідати комусь про побачене і пережите. Водночас – бажання не розповідати рідним про жорстокість війни чи власні переживання. Повідомлення з фронту – це зазвичай кілька речень, а то й слів. Дуже хотілося, аби між людьми був якийсь місток комунікації чи хоча б мінімального пояснення, чому ці бесіди саме такі, – говорить про ідею створення проєкту наша Ірина.

Ірина Малюкова

Ірина Малюкова – авторка подкастів “Тру сторі. Війна”

На сьогодні вийшло вже чотири подкасти з військовими:

Підписуйся на “Тру сторі. Війна” у SPOTIFY, APPLE PODCASTS та GOOGLE PODCASTS, аби не пропустити нові випуски подкасту. 

Навчання та підтримка від MDF

Попри війну ми продовжували не лише працювати, а й навчатися. Так, влітку наші Єлєна Щепак, Ірина Малюкова та Настя Небога розпочали навчання у програмі від Media Development Foundation (організація, яка допомагає українським незалежним медіа триматися на плаву, – ред.). Завдяки цьому їм вдалося не лише поглибити знання у напрямках контенту, менеджменту й дистрибуції, а й перейняти досвід у колег із таких провідних медіа країни як “Українська правда”, “Бабель”, “The Ukrainians”, “ШоТам”, “Forbes”.

Журналістки “18000” на конференції “Медіабіль:Блекаут”, організованій MDF

Крім цього, завдяки участі у програмі нам вдалося здійснити SEO-оптимізацію сайту та провести стратегічну сесію, яка допомогла визначити пріоритети та напрямки руху “18000” на наступні три роки. 

Окремо хочемо подякувати MDF за надану технічну та фінансову підтримку, яка дозволила нам триматися на плаву у перші місяці повномасштабного вторгнення та під час блекаутів. 

Понад 10 тисяч читачів у телеграмі та 39 тисяч підписників у фейсбуці

За останній рік нам вдалося вдвічі наростити аудиторію в соціальних мережах. А в телеграмі – навіть удесятеро!

Ще в грудні минулого року кількість підписників у нашому телеграм-каналі “18000 | Шо там у Черкасах” сягала 1 тисячі, сьогодні ж це – понад 10 тисяч читачів. До речі, саме тут ми не лише першими інформуємо про актуальні новини Черкас, а й моніторимо ситуацію під час масових ракетних обстрілів та ділимося головним із вами. А ще – продовжуємо цілодобово сповіщати про повітряну тривогу.

Удвічі за рік збільшилася кількість читачів на фейсбук-сторінці “18000: новини Черкас”, куди ми традиційно поширюємо всі новини нашого медіа. Нині нас читає понад 39 тисяч підписників, тоді як минулого року –  24 тисячі.

На фейсбуці “18000” ви можете знайти унікальний контент, якого немає в інших наших соцмережах. Уже традиційно тут ми транслюємо наживо засідання міської ради Черкас та такі важливі для міста події як мітинги й акції.

Крім цього, на фейсбуці ви можете переглянути прямі ефіри “18000” із військовими, політиками, громадськими діячами та волонтерами Черкас, які для вас проводить незмінна Ірина Малюкова. Також проглянути їх можна й на нашому ютуб-каналі, на який радимо підписатися та поставити “дзвіночок”, аби не пропустити вихід нових відео! 

А ще – інколи на ютубі ми висміюємо новини русні. Сподіваємося, ви не пропустили нашу цьогорічну Мазду?

Із 900 до 3 тисяч підписників зросла за рік і наша аудиторія в інстаграмі @18000_team. Тут ми не лише публікуємо новини, а й більше розповідаємо про нашу команду, ділимося у сторіз закуліссям роботи редакції та створюємо розважальний і пізнавальний контент – меми, добірки з корисностями, різли й галереї з історіями черкащан.

Досі не підписаний на нас? Виправляйся

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вісімнадцять три нулі (@18000_team)


Більше 5 тисяч осіб підписалося на наш канал у вайбері Головні новини Черкащини”. Ще рік тому кількість читачів тут була менше, ніж 2 тисячі. Радимо підписатися, аби не проґавити важливі новини про твоє місто. Тут ми їх публікуємо щодня без вихідних. 

До речі, нам залишилося ще трішечки до 6 тисяч підписників у вайбері. Допоможеш улюбленій команді подолати цей рубіж?

У нас з’явився рекламний відділ 

Цього року в нас активно запрацював рекламний відділ. У команду “18000” доєдналася рекламна менеджерка Марина Заславська. Останні роки вона прожила у Слов’янську, а після повномасштабного вторгнення росії повернулася в Черкаси.

У наших партнерських публікаціях та відеоефірах ми, зокрема, розповідали аудиторії про догляд за жіночим здоров’ям під час війни, стоматологічне волонтерство, перебіг посівної під ракетними обстрілами та відкриття нових закладів у Черкасах.

Хочете розмістити рекламу в нашому медіа – тоді вам сюди. А ще цьогоріч у нас нарешті з’явився медіакіт. Можете переглянути його, якщо обираєте формат для розміщення реклами на нашому сайті.

До речі, нині ми в пошуках ще одного рекламного менеджера. Можливо, ми шукаємо саме тебе? Тоді пиши на нашу пошту cherkasy18000@gmail.com

Ще більше перемог!

Цьогоріч, окрім перемогам ЗСУ на фронті, ми раділи й за нашу журналістку Єлєну Щепак. Нещодавно вона перемогла у Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт “Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади”. Це – щорічний конкурс від Міністерства розвитку громад та територій України.

Стаття Єлєни “У нас газ, а у вас?” Як громади Черкащини готуються до важкої зими” здобула перемогу в номінації “Онлайн-публікація”. Прочитати переможний матеріал ви можете ТУТ.

Ще раз вітаємо Єлєну!

А що не вдалося?
“Лакмус”

У 2022-ому ми сподівалися продовжити проєкт журналістських розслідувань “Лакмус”, який у 2021 році виготовляли на замовлення “UA: Черкаси”. Однак через повномасштабну війну “Суспільному” скасували фінансування на цей проєкт, тож рік ми шукали додаткове фінансування для продовження своєї діяльності у цьому напрямку. 


Спойлер: у 2023-ому розслідування від команди “18000” мають усі шанси повернутися! Та деталі – згодом 🙂 

Спільнота читачів

Минулого року завдяки підтримці донаторів нам вдалося зібрати 120 тисяч гривень на підтримку “18000”! До 24 лютого наша команда мала неабиякі плани, як розвинути спільноту читачів та комунікувати з донаторами у закритій спільноті. Однак із початком повномасштабної війни ми обрали інший вектор, тож замість донатів для редакції почали збирати кошти виключно на ЗСУ. 

Водночас ідея розвитку кола однодумців та важливості цього не полишала нас увесь 2022-ий рік та змогла чітко викристалізуватися восени під час стратегічної сесії. Тож, 2023-ій, у нас на тебе великі плани! 

Досі не в нашій спільноті донаторів? Доєднуйся!

***

Дякуємо кожному, хто читав, поширював та донатив нас у 2022-ому. Ви – ті, хто змушує нас рухатися далі, попри все!

Твої “18000” – більше, ніж просто медіа

коментарі
1 Коментар
  1. ” Ми не дамо нікому “відкотити” це до старих часів. Люди не дадуть. Світ не дасть. Наша єдність має бути такою ж міцною, як наші воїни”.
    ( Володимир Зеленський, виступ у Верховній Раді України)

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *