28-ий день війни: тіктокер з Канева та обмеження у Смілі

Редакція “18000” підсумовує 28-ий день війни. Переказуємо головні події дня в області, країні та світі.

Черкащина: обмеження у Смілі та тіктокер у Каневі

Ніч на Черкащині минула спокійно і без повітряних тривог. За словами очільника області Ігоря Табурця, ситуація в області стабільна. Понад 30 потужних підприємств відновили свою діяльність.

Тим часом у Смілі ввели додаткові обмеження на продаж алкоголю через мародерство. Відтепер у місті продаватимуть лише пиво та слабоалкогольні напої.

Евакуаційні потяги зі Сміли на Західну Україну відправлятимуться за умови формування групи із 200-300 осіб. Тож нині на них треба реєструватися. Смілянам та черкащанам, які планують евакуюватися, потрібно залишати відповідні заявки черговому на вокзалі за номером телефону 047 33 52660.

У Каневі виявили блогера, який виклав відео з музею, видаючи його за український блокпост. Він хотів це зробити, нібито щоб обманути окупантів. Служба безпеки нагадала, що це небезпечно: біля музею живуть інші люди, яким жарт киянина міг коштувати життя.

Діти із родин, які через війну вимушено залишили домівки та переїхали до Черкас, приєднуються до дистанційного навчання в школах міста. Нині до навчання в школах Черкас приєдналися 225 учнів, які вимушено залишили дім. 

Україна: відрізаний Чернігів та зруйнований Маріуполь

За добу Збройні Сили України вразили 17 повітряних цілей окупанта.

Ускладнюється ситуація в Чернігові. Російські військові розбомбили автомобільний міст через Десну, який сполучав місто з Києвом.

Також з’явилася відео зі ще однієї “болючої точки” України – Маріуполя. Місцеві налічують кількість жертв у межах 20 тисяч людей, а місто вже фактично зруйноване.

В Україні створили мапу ЦНАПів, які працюють під час війни. На мапі можна знайти найближчий до вас відкритий Центр, дізнатися графік його роботи та контактний номер.

СБУ розслідує справу російських пропагандистів Кисельова та Скабєєвої. Їх підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Російські окупанти у середу вдерлись до будинку журналістки та директорки сайту “Ріа-Мелітополь” Світлани Залізецької та викрали її 75-річного батька.

В Україні сторінки мертвих окупантів у соцмережах шукають через штучний інтелект. Він знаходить сторінки мертвих окупантів за світлинами їхніх тіл. Це роблять для того, аби повідомити про їхню смерть друзям та близьким, а також розвіяти міф про “спецоперацію”, де “ніхто не вмирає”.

Росія без Netflix і Шойгу

Американський стрімінговий сервіс Netflix видалив свій застосунок з App Store і Google Play в росії.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу перестав з’являтися у публічному просторі з 11 березня, тобто його не видно 12 днів із 28, поки триває війна в Україні, повідомляють російські ЗМІ.

В Україні загинули вже 15600 російських солдатів. Про це повідомляє Генштаб.

Серед росіян продовжує зростати підтримка війни Росії проти України, а протестний потенціал знижується, заявляють російські соціологи.

Рішення про проведення “спеціальної військової операції” Росії в Україні радше підтримують 74% громадян Росії. Порівняно з 25 лютого частка тих, хто підтримує, зросла на 9 п.п.

Представник НАТО заявив, що втрати російської армії в Україні вбитими можуть становити від 7 до 15 тисяч людей, а загальні втрати, рахуючи з пораненими, зниклими безвісти та полоненими – до 40 тисяч.

Головні події попереднього дня війни читайте ТУТ.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *