“Проект закону про обіг землі – лише частина реформи”, – Висоцький у Черкасах

Законопроект про обіг сільськогосподарських земель – це лише частина великої земельної реформи. Нині вже зареєстровані два законопроекти: № 2194 та №2195. У жовтні буде подано ще два.

Про це під час форуму у Черкасах повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

– Ми не дарма підібрали цей айсберг. Законопроект про обіг земель – це лише його частина. Дата 1 жовтня 2020 року має два підгрунтя. По-перше, щоб не розривати виробничий цикл, а по-друге, щоб імплементувати всі ці зміни, – говорить Висоцький.

За його словами, найбільш дискусійними є два пункти: хто може бути покупцем і концентрація земель.

– Щодо першого, то лунають різні ідеї: від лише держави до українців та юросіб, які зареєстровані в Україні. Друге – це концентрація. Спочатку ми говорили про 35% земель обмеження у громаді. Але потім ми почули аграрних виробників, що це їх обмежує, за їхнім проханням ми цю норму виключили, – додає Тарас Висоцький.

Він наголосив, що обов’язково має бути реєстр земель, аби всі розуміли, хто володіє землею, за якими цінами продає тощо. Адже тут важливий момент оподаткування.

Також нині принциповою позицією є питання фермерської діяльності. Розгладається варіант викупу земель за 10 років оренди. Також ідеться й про обмеження щодо іноземного капіталу будь-яких форм країни-агресора. Якщо виникне ситуація, за якої землі опиняться в таких руках, ітиметься про конфіскацію.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *