Хроніка війни. Головні події Черкащини та України за 17-ту добу війни

Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Черкащина: ніч тривог і збита ракета, допомога переселенцям і робота аптек

Ніч із 11 на 12 березня була тривожною. Повітряні тривоги в Умані, Черкасах, Золотоноші, по всій області зокрема, продовжувались і сьогодні впродовж дня.

Вранці стало відомо, що 11 березня увечері над територією Черкащини збили ворожу ракету. Вона впала на подвір’я, пошкодивши будинок і автомобілі, які стояли у дворі. Фото можна переглянути ТУТ. Постраждалих немає.

Минулої ночі до Черкас приїхали більше тисячі сумчан. 11 березня з черкаського міського вокзалу відправили перший евакуаційний потяг до Львова. Він вмістив 500 осіб. Таку ж кількість переселенців відправили на потяг до ст. ім. Т. Шевченка.

Крім того, традиційно Черкаський гуманітарний центр публікує актуальні потреби для переселенців та захисників. У переліку потреб – ліки та речі. Допомоги потребують і представники АЗОВу в Черкасах. Вони збирають кошти на два автомобілі – позашляховик і мікроавтобус.

Раніше, “18000” писав, що для черкаських школярів продовжили канікули ще на два тижні. Сьогодні ж заступниця міського голови пояснила, чому не працюють дитячі садочки.

Важливе повідомлення прозвучало від голови Черкаської ОДА Ігоря Табурця щодо роботи аптек. Він зазначив, що тепер більшість аптек на Черкащині вже поновили свою роботу. Однак вони відпускатимуть мінімальну кількість ліків в одні руки, аби не створювати штучний ажіотаж.

Також редакції “18000” стало відомо про двох депутатів Черкаської міськради від ОПЗЖ, які відмовилися виходити із партії. Зараз правоохоронці перевіряють їх причетність до злочинної діяльності на користь агресора.

УКРАЇНА: Обстріли, авіанальоти тривають. Білорусь підсилює кордони

Від початку бойових дій 31 батальйонно-тактична група противника, що діяла на території України, втратила боєздатність. Проте загрозлива ситуація залишається в найближчих населених пунктах біля Києва.

11 березня під час спроби евакуації з села Перемога за погодженим «зеленим» коридором, окупанти розстріляли колону мирних жителів.

Результат цього вчинку – сім загиблих. З них одна дитина. Точна кількість поранених наразі невідома.

Чернігів залишається без води, світла й опалення. Пошкоджені лінії електропередач до Чорнобильської АЕС нині ремонтуюють.

Маріуполь залишається в облозі – без світла та їжі.

Тим часом громада міста Мелітополя вимагала звільнити мера Івана Федорова, якого викрали окупанти.

На Луганщині дуже багато було пожеж внаслідок обстрілів. Майже 100 000 абонентів по області без електрики.

Уранці був авіаналіт на Суми.

Військове керівництво Білорусі посилює охорону кордону з Україною. Зберігається ймовірність безпосередньої участі збройних сил Республіки Білорусь у бойових діях проти України на боці росії.

В ОП дають свої терміни розвитку війни. Радник голови ОПУ Олексій Арестович прогнозує, що в найближчі тижні російські війська спробують кинути свої резерви на ті напрямки, де вони потенційно можуть отримати успіх.

За словами Арестовича, йдеться про зону ООС, Маріуполь, Харків та можливо Київ.

Фото: UNICEF

За 16 днів війни в Україні загинуло 79 дітей та майже 100 поранені. А на війні з росією загинули вже близько 1300 українських військових. Про це розповів Володимир Зеленський під час інтерв’ю з іноземними ЗМІ.

СВІТ: Грошова допомога Україні та санкції 

Байден розпорядився виділити ще $200 мільйонів на допомогу Україні.

Україні мають передати понад 400 арештованих млрд доларів із резервів РФ.

“Такої суми достатньо, щоб перекрити прямі одноразові втрати. Росія після капітуляції ще має виплатити репарації Україні, які бувають в двох формах: грошові і натуральні”, – йдеться в повідомленні.

Німецький Commerzbank AG приєднується до свого конкурента Deutsche Bank AG та припиняє бізнес у росії через те, що вона розпочала війну в Україні.

Хроніку за попередню добу читайте ТУТ.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *